Novinky SK/CZ scéna XFN

XFN 18 v Prahe sa neuskutoční! Vyjadrenie Petra Kareša a tiež Rytmusa v článku

XFN 18 v Prahe sa neuskutoční! Vyjadrenie Petra Kareša a tiež Rytmusa v článku
XFN 18 ZRUŠENÝ
Je to potvrdené. Dlhé čakanie a veľký otáznik ohľadom tohto turnaja je ukončené, XFN 18 v pražskej O2 aréne je zrušený. Už dlhšiu dobu to situácia a dianie v organizácií naznačovalo, no oficiálne to je až teraz 8 dní pred plánovaným uskutočnením turnaja.

To, že organizácia až doteraz zavádzala potencionálnych záujemcov o vstupenky, verejnosť a bojovníkov tohto turnaja je realita. Doteraz bolo možné si na XFN 18 zakúpiť lístky. Takisto bojovníci figurovali na reklamných plagátoch, pritom niektorí už dávno prestúpili do konkurenčnej organizácie OKTAGON MMA.

Všimol si to takisto promotér tejto organizácie Ondrej Novotný, ktorý si servítku pred ústa nekládol a nechal sa počuť, že zvažuje právne kroky za úmyselné poškodzovanie turnaja Oktagon 12 v Bratislave, ktorý je v termíne 8.6.2019. Pohľad na vec a jeho stanovisko povedal v relácií MMA letem svetem na youtube kanáli.

Prečítajte si tiež: Vraví vám niečo meno Jeff  „The Snowman“ Monson? Je to bývalý MMA bojovník, ktorý zápasil s veľkými menami >>

Petr Kareš k zrušenému turnaju XFN 18

„V současné chvíli probíhají jednání, abychom fanouškům prostřednictvím společnosti Ticketportál vrátili vstupné.”

„Jediný, kdo může galavečer v O2 aréně vyhlásit jako zrušený je jednatel BEST RATING pan Draslar, který ale podle svého tvrzení na funkci rezignoval a jednatelem také není.”

“Firma je tedy bez jednatele a můj společník Jan Brčák odmítá dohodu nad jednatelem novým. Nejdříve je ale nutné, aby současná smlouva byla bez dalšího ukončena a nehrozilo to, že vrátíme vstupenky a druhá strana nás bude žalovat, že akci organizovat ve skutečnosti chtěla.“

Právo na pronájem a prodej vstupenek do O2 arény má společnost BEST RATING. Z této společnosti jsem já i celý tým XFN byli v březnu odvoláni. V dubnu jsem koupil druhý podíl a stál se majoritním vlastníkem, nicméně až do současné doby se mi nepodařilo prosadit si změny jednatelství, které vedou i k právům a povinnostem vyplývajících z akce v O2 aréně a ke společnosti Ticketportál.”

„V posledních 3 týdnech jsem jednal s O2 arénou i Ticketportálem na přesunutí akce a vrácení vstupenek a to z toho důvodu, že jsem zakladatelem značky XFN. Ani O2 aréna ani Tickeportal ale se mnou nemohou nyní jednat. To musí pouze s jednatelem společnosti BEST RATING. To je také důvod proč všechno tolik trvá a natahuje se. Více a častěji o problémů komunikovat nelze, protože veškeré veřejně oznámené kroky jsou následně veřejně “sabotovány” Janem Brčákem. Viz. situace, kdy nepodepsaný a neověřený notářský zápis z valné hromady vyšel v mediích, než jsem ho viděl já sám.”

XFN dlhuje Rytmusovi polovicu výplaty

Slovenský raper Patrik “Rytmus” Vrbovský takisto ešte nedostal celkovú dohodnutú odmenu za boxerský zápas, v ktorom bojoval s Otakarom “Marpo” Petřinom koncom decembra. XFN mu pritom dlhuje ešte 50% výplaty. Na sociálnej sieti instagram už naznačil, čo sa chystá v tejto veci podniknúť.

Plánuje zverejniť dokument, v ktorom priblíži praktiky organizácie XFN.

„Budete prekvapení hlavne ohľadom praktík.“

„Dokument bude o ceste k mojej výzve a následne o skúsenosti a faktoch s XFN.“

Petr Kareš na to reagoval iba vyjadrením, že to bere ako nátlak na jeho osobu. Pokračuje, že z funkcie konateľa dlhujúcej firmy BEST RATING bol odvolaný a nemá dosah na možné vyplatenie zvyšných 50%.

Ste prekvapení z tejto situácie? Ako sa celá situácia vyvinie vás pri nových informáciách budeme informovať.

zdroj: isport.blesk