Novinky UFC

Werdum zastavil dlhú víťaznú sériu Fedora Emelianenka v roku 2010. Dočkáme sa teraz ich odvety?!

Fabricio Werdum Fedor Emelianenko
foto: mmafighting
Fabricio Werdum počas uplynulúho víkendu porazil Alexandra Gustafssona submisiou (amrbar) v prvom kole. Švédovi, ktorý sa rozhodol bojovať v ťažkej váhe, tak pripravil nemilé privítanie pri jeho návrate do UFC. 42-ročný Werdum zároveň vyhlásil, že toto bol možno jeho posledný zápas v UFC a svoje ďalšie kroky teraz musí dobre zvážiť.

Bol to práve Fabricio, ktorý v roku 2010 zastavil neskutočnú bilanciu Fedora Emelianenka 28 zápasov bez prehry. Obaja sa vtedy stretli na turnaji organizácie Strikeforce a Brazílčan porazil Fedora submisiou triangle armbar. Emelianenko aktuálne pôsobí v Bellatore a ak by tam viedla aj cesta Werduma, mohli by sme sa dočkať zaujímavej odvety, ktorú spomína aj samotný Fabricio.
Fabricio Werdum hovorí o odvete s Fedorom Emelianenkom

„Áno, na sto percent by som chcel bojovať s Fedorom. Veľmi ho rešpektujem. Chcem mu dať príležitosť, aby so mnou znovu bojoval. Toto má za sebou históriu! Ja vs Fedor v roku 2010. Uplynulo od toho 10 rokov a každý by chcel znovu tento zápas vidieť. Neviem kde presne, ale určite by som chcel zápasiť s Fedorom. Má môj rešpekt. Podľa mňa je najlepším na svete.“

Emelianenko a Werdum patria medzi najlepších bojovníkov ťažkej váhy, akí kedy tento šport robili. Fedor bol dlhodobým vládcom organizácie PRIDE a dodnes je mnohými považovaný za historicky najlepšieho bojovníka ťažkej váhy v MMA. Na druhej strane, Fabricio bol šampiónom UFC a okrem Fedora Emelianenka má na svojom konte aj skalpy takých zápasníkov ako Cain Velasquez, Alistair Overeem alebo Mark Hunt.

Khamzat Chimaev: Cerrone? Rozbijem ho v jednom či dvoch kolách, to sú pre mňa ľahké peniaze

Zdroj: mmamania , foto: mmafighting