Reklama

Novinky Reportáže UFC Výsledky

Výsledky UFC Ottawa: Iaquinta vs Cowboy + HIGHLIGHTY

Výsledky UFC Ottawa: Iaquinta vs Cowboy
Foto: MMAJunkie


Tvorba webstránok za sedem dní

Prečítajte si tiež: Conor McGregor sa pochválil sumou z predaja jeho whiskey za posledný rok >>

Kompletné výsledky UFC Ottawa: Iaquinta vs Cowboy (4. máj 2019, Ottawa, Ontario, Kanada)

Hlavná karta (nedeľa, 2:00 – ESPN, UFC Fight Pass, Nova Sport 2)

DONALD „COWBOY“ CERRONE porazil AL IAQUINTA – jednohlasné rozhodnutie (49-45 x2, 49-46) 5.kolo, 5:00

V prvom kole mal o niečo viac presných zásahov Cerrone a zasadil aj jedno tvrdé koleno. V ďalšom priebehu Cowboy dobre okopával prednú nohu Ala, no Iaquinta sa už začal tiež presadzovať a párkrát dobre trafil zo zadnej ruky. Sledovali sme pekné boxerské výmeny. Cowboy pokračoval v systematických útokoch a v závere tretieho kola poslal svojho súpera k zemi z prednej ruky. Ďalší knockdown sme videli aj v štvrtom kole, keď Cerrone poslal Iaquintu dole front kickom. Iaquinta toho vydržal veľa, opäť ukázal tvrdosť, srdce bojovníka a často vedel zahroziť. Cowboy však predviedol celkovo viac a zaslúžene sa teší z jednohlasnej bodovej výhry.

Derek Brunson porazil Elias Theodorou – jednohlasné rozhodnutie (30-27,29-28 x2) 3.kolo, 5:00

Brunson sa dostal veľmi rýchlo do plného mountu a následne za chrbát Eliasa, kde sa pokúšal o škrtenie. Nevyšlo mu to, no výhru v úvodnom kole si odkontroloval. V strednom dejstve sa toho veľa nestalo. Derek bol dosť pasívny a Theodorou len „tancoval“ a víril pred sebou vzduch, takže aj rozhodcovia tu mali ťažkú robotu. V treťom kole bol kľúčový wrestling Brunsona, ktorému vyšli dva krátke strhy a jeden tvrdý slam. V závere sa tak mohol tešiť z bodovej výhry.

Shane Burgos porazil Cub Swanson – viachlasné rozhodnutie (30-27,27-30,29-28) 3.kolo, 5:00

Prvé dve kolá boli úderovo veľmi vyrovnané a obaja zápasníci išli do toho tretieho v podstate s tým, že budú musieť urobiť niečo navyše, aby zápas získali na svoju stranu. Nástup do posledného kola mal lepší Swanson a dokázal sa dostať aj za chrbát Burgosa, no ten sa z toho dostal bez väčšej ujmy a následne to bol práve on, kto mal viditeľne lepší záver zápasu v boji v postoji. Práve to pravdepodobne definitívne potvrdilo jeho tesnú bodovú výhru.

Merab Dvalishvili porazil Brad Katona – jednohlasné rozhodnutie (30-27 x3) 3.kolo, 5:00

Katona pôsobil lepšie pri pohybe na nohách, no Dvalishvili bol silnejší a prednosti Brada veľmi účinne eliminoval. Počas zápasu Merabovi vyšlo niekoľko takedownov a strávil množtvo času v hornej pozícii na zemi, kde Katonu po väčšinu času kontroloval a dokázal pridávať aj nejaké údery. O bodovom víťazstve v tomto prípade nebolo pochýb.

Walt Harris porazil Sergei Spivac – TKO (údery) 1.kolo, 0:50

Bola to doslova ofenzívna smršť v podaní Harrisa prakticky hneď od úvodu. Kombináciou úderov a kolien ukončil svojho protivníka za necelú minútu.

Andrew Sanchez porazil Marc-André Barriault – jednohlasné rozhodnutie (29-28 x3) 3.kolo, 5:00

Úvodné kolo si na svoju stranu pripísal Sanchez, ktorý ho získal vďaka prevahe na zemi. Barriault sa však do zápasu vrátil dosť vydareným výkonom v postoji, keď svojho súpera trafil niekoľkými tvrdými údermi z klinčov pri klietke. Bariault bol v postoji istejší a o niečo lepší aj v poslednom kole, no Sanchez to dokázal včas zastaviť strhom na zem a následne to doslova uťahal pri pletive, čím získal na svoju stranu rozhodujúce tretie kolo.

Predzápasy (sobota, 23:00 – ESPN, UFC Fight Pass)

Macy Chiasson porazila Sarah Moras – TKO (údery) 2. kolo, 2:22

Vince Morales porazil Aiemann Zahabi – iednohlasné rozhodnutie (29-28 x3) 3. kolo, 5:00

Nordine Taleb porazil Kyle Prepolec – jednohlasné rozhodnutie (30-27 x3) 3. kolo, 5:00

Matt Sayles porazil Kyle Nelson – submisia (arm-triangle choke) 3. kolo, 3:16

Arjan Bhullar porazil Juan Adams – jednohlasné rozhodnutie (30-27, 29-28 x2) 3. kolo, 5:00

Cole Smith porazil Mitch Gagnon – jednohlasné rozhodnutie (30-27, 29-28 x2) 3. kolo, 5:00

zdroj: MMAJunkie