Reklama

Novinky Reportáže UFC Výsledky

Výsledky UFC Fight Night 146: Derrick Lewis vs Junior dos Santos + HIGHLIGHTY

Výsledky UFC Fight Night 146
Derrick Lewis vs Junior dos Santos staredown (foto: mmajunkie)

Kompletné výsledky UFC Fight Night: Lewis vs dos Santos (9. marec 2019, Wichita, Kansas)

Hlavná karta (nedeľa, 2:00 – ESPN, UFC Fight Pass, Nova Sport 2)

JUNIOR DOS SANTOS porazil DERRICK LEWIS – TKO (údery) 2.kolo, 1:58

V úvode tohto hlavného zápasu sa snažili obaja na pomery ťažkej váhy  dosť kopať. Vymenili si aj tvrdé háky. Dos Santos potom zasiahol Lewisa tvrdým kopom z otočky do brucha. Derrick bolesť čiastočne fejkoval a napriek problémom stále Juniorovi hrozil. „Cigano“ využil dobrý pohyb a načasovanie pravého háku v druhom kole, po ktorom sa začal Derrick motať a za krátko šiel k zemi. Tam to JDS ešte poistil ďalšími ranami a stal sa víťazom tohto dôležitého duelu.

Elizeu Zaleski dos Santos porazil Curtis Millender – submisia (rear-naked choke) 1.kolo, 2:35

Millender mal zámer čím dlhšie udržať súboj v postoji, lenže jeho plány sa začali rozplývať veľmi rýchlo. Zaleski dos Santos ho zobral dole skorým takedownom a na zemi pokračovala jeho dominancia. Dostal sa Cutisovi za chrbát a ukončil ho škrtením už v prvom kole.

Niko Price porazil Tim Means – KO (údery) 1.kolo, 4:50

Dynamický úvod, v ktorom najprv Niko Price triafal Meansa nebezpečne v postoji, lenže ten Nika následne zobral na zem pekným takedownom. Tim potom začal zasadzovať rany, no Price sa z tejto pozície napokon dostal hore. V ďalšom priebehu sa prezentoval lepšie Means a miestami to vyzeralo, že Price neustojí prvé kolo. Bolo to však práve naopak a Niko ukončil súboj tvrdým knokautom, ktorý bude kandidátom na ukončenie večera.

Blagoy Ivanov porazil Ben Rothwell – jednohlasné rozhodnutie (29-28,29-28,29-28) 3.kolo, 5:00

Rothwell mal v pláne ťažiť zo svojej výšky a lepšieho dosahu, čo sa mu niekoľkokrát podarilo, lenže jeho pohyb po dlhšej pauze nebol v oktagone ideálny. Pôsobil dosť strnulo, čo pohyblivejší Ivanov vedel trestať. Ben časom nabral na istote, tlačil Ivanova, no ten mu taktiež dokázal slušne kontrovať. Veľmi pekný zápas z oboch strán vyvrcholil v treťom kole ďalšou akciou. Asi viacerí sme čakali skôr víťazstvo Rothwella, no rozhodcovia to napokon dali bodovo bulharskému bojovníkovi.

Beneil Dariush porazila Drew Dober – submisia (triangle armbar) 2.kolo, 4:41

Odštartovalo to veľmi svižne vzájomnou kickboxerskou prestrelkou. S pribúdajúcim časom v tom bol efektívnejší a presnejší Dober, ktorý dostal Beneila párkrát do problémov. V druhom kole už dostal Dariush svojho súpera na zem. Ten sa síce po čase pretočil, ale netrvalo to dlho a boli sme späť. Za malú chvíľu Dariush ukončil Dobera pákou na ruku.

Omar Akhmedov porazil Tim Boetsch – jednohlasné rozhodnutie (30-27,30-27,30-27) 3.kolo, 5:00

Sledovali sme opatrné prvé kolo, ktoré bolo úderovo vyrovnané a bolo tam aj pár pasovačiek pri pletive. Následne sa Boetch snažil pohybom tlačiť svojho súpera, no nerozdával veľa úderov. Bol to práve Akhmedov, ktorý v tomto smere o trochu viac prevzal iniciatívu. Pokračovalo to až do konca tohto nie príliš atraktívneho duelu a Akhmedov si v ňom pripísal jednohlasnú výhru.

Predzápasy (sobota, 23:00 – UFC Fight Pass, ESPN)

Anthony Rocco Martin porazil Sergio Moraes – jednohlasné rozhodnutie (30-27,30-27,30-27) 3.kolo, 5:00

Yana Kunitskaya porazil Marion Reneau – jednohlasné rozhodnutie (29-28,29-28,29-28) 3.kolo, 5:00

Grant Dawson porazil Julian Erosa – jednohlasné rozhodnutie (30-26,30-27,29-27) 3.kolo, 5:00

Maurice Green porazil Jeff Hughes – viachlasné rozhodnutie (29-28,28-29,29-28) 3.kolo, 5:00

Matt Schnell porazil Louis Smolka – submisia (triangle choke) 1.kolo, 3:18

Alex Morono porazil Zak Ottow – verbálna submisia (údery) 1.kolo, 3:34

Alex White porazil Dan Moret – jednohlasné rozhodnutie (29-28,29-28,29-28) 3.kolo, 5:00

zdroj: mmajunkie