Reklama

Novinky Reportáže UFC Výsledky

Výsledky UFC 234: Adesanya vs Silva + HIGHLIGHTY

Kompletné výsledky UFC 234: Adesanya vs Silva (10. február 2019, Melbourne, Austrália)
Israel Adesanya vs Anderson Silva / Zdroj: Twitter Ariel Helwani

Kompletné výsledky UFC 234: Adesanya vs Silva (10. február 2019, Melbourne, Austrália)

Hlavná karta (nedeľa, 4:00 – UFC Fight Pass, Nova Sport 2)

ISRAEL ADESANYA porazil ANDERSON SILVA – jednohlasné rozhodnutie (29-28,30-27,30-27) 3.kolo, 5:00

Tento očakávaný zápas začal dosť opatrne a bolo zjavné, že aj Adesanya má veľký rešpekt. Postupne sa to rozbehlo a bolo vidieť, že Israel na tom bol pohybovo a rýchlostne lepšie, no Silva mal tiež svoje dobré výpady. Najvyrovnanejšie bolo druhé kolo a práve v ňom sme si viacerí trochu zaspomínali na najlepšie Andersonove časy. Adesanya naďalej ťažil zo svojej rýchlosti a rozumne využíval spodné kopy. Celkovo mal v súboji viacej signifikantných úderov, no Silva bol tiež v istých okamihoch nebezpečný a dá sa povedať, že v jeho podaní to bol dosť sympatický návrat. “The Last Stylebender” si pripísal bodovú výhru a stále nenašiel svojho premožiteľa.

Lando Vannata porazil Marcos Mariano – submisia (kimura) 1.kolo, 4:55

Vannata zobral svojho súpera pomerne rýchlo a ľahko na zem. Tam začal získavať čoraz väčšiu prevahu a postupne pridával aj nebezpečné údery. Trochu mu to uľahčil aj Mariano, ktorý nepredviedol veľmi kvalitnú obranu. Vannata napokon súboj ukončil bez väčších problémov na submisiu kimurou.

Ricky Simon porazil Rani Yahya – jednohlasné rozhodnutie (30-27,30-27,30-25) 3.kolo, 5:00

Sledovali sme vysoké tempo a otvorené boxerské výmeny, v ktorých mal navrch Simon. Po jednom z úderov dosť otriasol Yahyom, ktorý potom chcel zostávať na zemi, no Ricky vždy nechal, aby rozhodca vyzval Yahyu k postaveniu naspäť na nohy. Rani sa v druhom kole dostal viac do zápasu a bol to práve on, kto mal možno aj miernu úderovú prevahu. Aktívnejším bojovníkom v poslednom kole bol však zase Simon a pripísal si na svoje konto bodovú výhru.

Montana De La Rosa porazila Nadia Kassem – verbálna submisia (armbar) 2.kolo, 2:37

De La Rosa mala ostrý štart, keď začala údermi a následne zobrala Kassem dole. Tam sa súboj odohrával celý zbytok prvého kola a Montana mala prevahu. Podobný scenár sme potom videli aj v druhom kole, no tu dominovala De La Rosa ešte výraznejšie a boli tam viaceré nebezpečné pokusy o submisiu. Nakoniec bol úspešný armbar.

Jim Crute porazil Sam Alvey – TKO (údery) 1.kolo, 2:49

Po úvodnom vzájomnom testovaní si Alvey nabehol na pravý hák, ktorým ho poslal Jim na zem. Crute si myslel, že je hotovo a odišiel od svojho súpera, ale rozhodca koniec nesignalizoval. Otrasený Alvey sa dostal na nohy, lenže to netrvalo dlho. Zápas sa preniesol na zem, kde Crute rozdával ďalšie údery, aj keď neboli veľmi čisté. Rozhodca to však posúdil tak, že ďalej čakať nebude a tento duel už ukončil.

Predzápasy (nedeľa, 0:30 – UFC Fight Pass, ESPN)

Devonte Smith porazil Dong Hyun Ma – TKO (údery) 1.kolo, 3:53

Shane Young porazil Austin Arnett – jednohlasné rozhodnutie (30-27,30-27,30-27) 3.kolo, 5:00

Kai Kara-France porazil Raulian Paiva – viachlasné rozhodnutie (28-29,29-28,29-28) 3.kolo, 5:00

Kyung Ho Kang porazil Teruto Ishihara – technické submisia (rear-naked choke) 1.kolo, 3:59

Jalin Turner porazil Callan Potter – KO (údery) 1.kolo, 0:53

Jonathan Martinez porazil Wuliji Buren – jednohlasné rozhodnutie (30-27,30-27,29-28) 3.kolo, 5:00

zdroj: twitter @arielhelwani