Novinky Reportáže UFC Výsledky

Výsledky UFC 232: Jones vs Gustafsson 2 + HIGHLIGHTY

Výsledky UFC 232
UFC 232 sa konalo 29.decembra 2018 v hale The Forum (Los Angeles, Kalifornia). Na hlavnej karte bolo päť súbojov. Hlavným zápasom večera bol titulový súboj poloťažkej váhy Jon Jones vs Alexander Gustafsson a hlavným predzápasom titulový súboj ženskej perovej váhy Cris Cyborg vs Amanda Nunes.

Kompletné výsledky UFC 232: Jones vs Gustafsson 2

Hlavná karta (nedeľa, 4:00 – UFC Fight Pass, Nova Sport 2)

JON JONES porazil ALEXANDER GUSTAFSSON – TKO (údery) 3.kolo, 2:02

Prvé kolo mal miernu prevahu Gustafsson, ktorý aj odmietol pár pokusov na takedown od Jonesa. Alexander trafil niekoľko úderov z boxingu aj v ďalšom kole, no neboli to také signifikantné údery ako v ich prvom vzájomnom zápase. Jones zvýšil tempo a bol dosť kreatívny pri svojich kopoch, ktorými triafal do trupu a hlavne nôh Švéda. V treťom kole sa už Jonovi podaril takedown. Zasadil Gustafssonovi pár lakťov, dostal sa mu za chrbát a odtiaľ sériou úderov spôsobil ukončenie súboja. Jones sa vrátil na trón a v pozápasovej reči vyzval Cormiera!

Amanda Nunes porazila Cris Cyborg – KO (úder) 1.kolo, 0:51

Na nič sa nečakalo a obe šampiónky sa hneď od úvodu vrhli do otvorenej boxerskej výmeny. Nunes triafala presnejšie a tvrdšie. Cyborg sa ocitla párkrát vo väčších problémoch, Nunes neprestávala útočiť a dorazila Cyborg ďalším úderom ešte pred uplynutím prvej minúty! Amanda Nunes získava ako prvá žena v UFC opasok inej divízie, je šampiónkou bantamu aj perovej váhy a môžeme povedať, že najlepšou ženskou bojovníčkou z historického hľadiska.

Michael Chiesa porazil Carlos Condit – submisia (kimura) 2.kolo, 0:56

Chiesa zobral Condita v prvom kole až trikrát na zem, mal zápas viac pod kontrolou, lenže Carlos bol v určitých momentoch nebezpečnejší. Najmä pri pokusoch o submisiu, keď skúšal najprv armbar a v druhom kole aj páku na Michaelovu nohu. Chiesa však zápas rozhodol po ďalšom takedowne, keď sa mu podarilo zobrať Conditovu ruku a menej typickou kimurou ukončil súboj.

Corey Anderson porazil Ilir Latifi – jednohlasné rozhodnutrie (29-28,29-28,29-28) 3.kolo, 5:00

Latifi urobil v prvom kole viac a zopár jeho výpadov bolo nebezpečných. Hlavne, keď trafil Andersona čisto ľavou rukou. Obaja využívali aj tvrdé kopy. Ilir s pribúdajúcim časom od druhého kola ťažšie dýchal a Corey počtom úderov preberal iniciatívu. Bol to až do konca vyrovnaný súboj, ktorý rozhodcovia napokon určili ako bodovú víťazstvo Andersona.

Alexander Volkanovski porazil Chad Mendes – TKO (údery) 2.kolo, 4:14

Prvé kolo bolo vyrovnané a hlavne sa boxovalo. Nátlakovejšie zápasil Volkanovski, lenže Mendes následne zasadil niekoľko rán. Alexandrom to ale viditeľnejšie nezatriaslo a bol to naopak práve on, ktorý potom začal presnejšie udierať. Mendesovi vyšlo pár takedownov, no Volkanovski sa po nich vždy dostal na nohy pomerne rýchlo. V postoji začínal byť čoraz lepši ako Chad a napokon to aj ukončil technickým knokautom v druhom kole.

Predzápasy (sobota 00:15, UFC Fight Pass, Fox Sports 1)

Walt Harris porazil Andrei Arlovski – viachlasné rozhodnutie (27-30,29-28,29-28) 3.kolo, 5:00

Megan Anderson porazila Cat Zingano – TKO (kop do hlavy a údery) 1.kolo, 1:00

Petr Yan porazil Douglas Silva de Andrade – TKO (zastavené rohom zápasníka) 2.kolo, 5:00

Ryan Hall porazil B.J. Penn – submisia (heel hook) 1.kolo, 2:46

Nathaniel Wood porazil Andre Ewell – submisia (rear-naked choke) 3.kolo, 4:12

Uriah Hall porazil Bevon Lewis – KO (úder) 3.kolo, 1:32

Curtis Millender porazil Siyar Bahadurzada – jednohlasné rozhodnutie (29-28,29-28,30-27) 3.kolo, 5:00

Montel Jackson porazil Brian Kelleher – submisia (D’Arce choke) 1.kolo, 1:40

zdroj: cbssports