Reklama

Novinky Reportáže UFC

Výsledky UFC 223: Khabib Nurmagomedov vs Al Iaquinta

Khabib Nurmagomedov sa po prvý krát stáva šampiónom ľahkej váhy porážkou nad Al Iaquinta


Tvorba webstránok za sedem dní

Očakávania na event UFC 223 boli veľké a bojovníci v titulových zápasoch si nič nedarovali. Prinášame vám kompletné výsledky UFC 223, ktoré sa tentokrát konalo v Brooklyne, New York. Po zranení Tonyho Fergusona boli vďaka udalostiam týždňa Khabibovi ponúknutý hneď ďaľší štyria bojovníci.

Al Iaquinta nakoniec splnil všetky potrebné podmienky a aj keď prevážil kvôli “trenírkam” (o 0,2 libry), bude sa jednať o titulový zápas pre oboch bojovníkov. Povedal to prezident UFC Dana White na priamu otázku na tlačovej konferencii. (New Yorská športová komisia váhu s trenírkami 155,2 libier neuznala, Dana však povedal, že to dodatočne budú riešiť v prípade, že Iaquinta vyhrá).

Kompletné výsledky UFC 223

Hlavná karta (Nedeľa 04:00, Nova Sport 2, UFC pay per view)

Výsledky UFC 223
Staredown bojovníkov hlavného zápasu večera na evente UFC 223

KHABIB NURMAGOMEDOV porazil AL IAQUINTA – jednohlasné rozhodnutie (50-44, 50-43, 50-43) 5. kolo, 5:00

Nástup do zápasu mal Iaquinta s rešpektom pred Khabibovými takedownami, no nepodarilo sa mu ich odvracať dlho a už po druhej minúte boli na zemi s dominanciou ruského bojovníka. Druhé kolo s rovnakým scenárom a aj napriek tomu, že Iaquinta bojuje a dobre sa bráni, nedarí sa mu Khabiba v graplingu poraziť. Tretie a štvrté kolo prebiehalo úplne v stoji, pár pokusov o takedowny Iaquinta ubránil a Khabib trafia veľa dobrých úderov,  no jeho súper čaká na svoju príležitosť a prípadný knokautový úder. Piate kolo bolo pre Iaquintu najlepšie čo sa úderov a trafania týka, no Khabib chcel za každú cenu svojho súpera ukončiť predčasne, čo sa mu nepodarilo a druhú polovicu posledného kola preniesol hru na zem, kde jasne dominoval aj napriek tomu, že Al Iaquinta bojoval a bránil sa ako mohol. A aj keď to z výzoru tvári a počtu úderov oboch bojovníkov vyzerá jednoznačne pre Khabiba, Iaquinta mal šancu zápas aj vyhrať.

Rose Namajunas porazila Joanna Jędrzejczyk – jednohlasné rozhodnutie (49-46, 49-46, 49-46) 5. kolo, 5:00

Prvý titulový zápas začal bez ťuknutia rukavicami a následne oťukávaniami oboch bojovníčok. Joanna sa nechcela uponáhľať a začínala s nízkymi kopmi a Rose zase naopak adresovala Joanne niekoľko vydarených úderov do tváre. Tentokrát sme sa dostali aj do druhého kola, no na Joanninej tvári ostalo niekoľko “pečiatok”. Druhé kolo však šlo ako cez kopirák s prvým a Rose rozdávala podarené kombinácie úderov so super obranou. Joanne sa však darilo triafať kolenami keď ju Rose zatlačila k pletivu. Tretie kolo bolo pre Joannu o dosť lepšie a vďaka dobre triafaným kopom získala na istote a tiež výhru kola. Štvrté kolo už bolo vyrovnané, no pre Rose boli najväčší problém kopanie, ktoré už bolo vidno na jej ľavej nohe. V piatom kole Rose zapla “akčný mód”, vsadila na útok a snažila sa Joannu údermi úplne doraziť. Na záver kola Joannu stiahla na zem takedownom a tým si pravdepodobne pripísala piate kolo na svoju stranu a vyhráva zápas na body. Neuveriteľne dramatický výkon a zápas predviedli obe bojovníčky aj so záverečným objatím. Po výhlasení výsledkov však Joanna bola hodne nahnevaná a súperke ani nezagratulovala.

Renato Moicano porazil Calvin Kattar – jednohlasné rozhodnutie (29-28, 30-27, 30-27) 3. kolo, 5:00

V prvom kole sa bojovníci nepokúšali dostať zápas na zem a vymieňali si údery a kopy v postoji. Kattar na Moicana celý čas tlačil, no počtom trafených úderov si prvé kolo pripísal na svoju stranu práve jeho súper. V druhom kole už bolo vidno, že Kattarovi sa nedarí triafať to čo by chcel a Moicano si pomaly začínal “kradnúť” zápas pre seba. Calvin čoraz viac upadáva do úderov od súpera a inkasoval strašne veľa nízkych kopov do nôh. Bolo to vidno tiež na jeho frustrácií, pretože nedokázal Moicana triafať kvôli skvelému pohybu. Moicano tento zápas systematickými údermi a nízkymi kopmi dotiahol do víťazného konca a skutočne sa mu darilo triafať a doslova Calvina Kattara zlikvidoval.

Zabit Magomedsharipov porazil Kyle Bochniak – jednohlasné rozhodnutie (29-28, 30-27, 30-27) 3. kolo, 5:00

Rýchly a presný Zabit od začiatku predvádzal to čo sa od neho očakávalo, aj keď Bochniak mal akčný nástup a ruskému bojovníkovi nedal dýchať. Zabit za prvé kolo kopol súpera 16 krát, čo je na jedno kolo hodne. Kyle začal druhé kolo podobným štýlom a bojoval ako lev. Zabit si pripísal dva takedowny a niekoľko podarených úderov a kopov. V treťom kole pokračoval fantastický zápas a aj keď počtom úderov Zabit dominoval,  mal toho dosť a na záver posledných 30 sekúnd si v otvorenej vojne úderov rozdali obaja čo to šlo a tento zápas tak posunuli na kandidáta ocenenia “Fight of the Night”. Bochniakovi aj napriek prehre patrí rešpekt za predvedený výkon.

 

Chris Gruetzemacher porazil Joe Lauzon – technické KO (údery) 2. kolo, 5:00

Do ostrého začiatku vybehol Joe Lauzon a hneď začal rozdávať údery pre Chrisa. A aj keď rozdal okrem dobrých úderov, lakťa a trafeného kolena do hlavy, na konci 1. kola už dominoval Chris Gruetzemacher, ktorý aj s najväčšou pravdepodobnosťou 1. kolo vyhral. V druhom kole si Joe zapísal neúspešný takedown a Chris doslova triafal všetko načo si pomyslel, údery do hlavy a kolená do tela. Nakoniec veľké množstvo úderov prinútilo rozhodcu aby navrhol ukončenie zápasu kvôli zraneniam hlavy v prospech Chrisa Gruetzemachera.

Predzápasy (Nedeľa 00:15, UFC Fight Pass)

Karolina Kowalkiewicz porazila Felice Herrig – viachlasné rozhodnutie (29-28, 28-29, 29-28) 3. kolo, 5:00

Olivier Aubin-Mercier porazil Evan Dunham – technické KO (údery) 1. kolo, 0:53
Ashlee Evans-Smith porazila Bec Rawlings – jednohlasné rozhodnutie (30-27, 30-27, 30-27) 3. kolo, 5:00
Devin Clark porazil Mike Rodriguez – jednohlasné rozhodnutie (29-28, 30-27, 30-27) 3. kolo, 5:00

Pre viac aktuálnych informácií o MMA a UFC sledujte denne www.mmafanatik.eu.

zdroj: mmajunkie, twitter ufc, bloodyelbow