Reklama

Novinky Oktagon Reportáže SK/CZ scéna Výsledky

LIVE Výsledky Oktagon 10: Tomáš Deák vs Cory Galloway

Výsledky Oktagon 10


Prinášame aktuálne výsledky z očakávaného turnaja Oktagon 10, ktorý sa konal 17. novembra v Prahe, O2 aréna. Videli sme viacerých popredných bojovníkov domácej scény, ktorých doplnili kvalitní zápasníci zo zahraničia.

Výsledky Oktagon 10: Tomáš Deák vs Cory Galloway

Hlavná karta (sobota, 20:00 – O2 TV Sport, JOJ PLUS)

TOMÁŠ DEÁK porazil CORY GALLOWAY – výhra na body, 3. kolo

Tomáš Deák, šampión bantamovej váhy poprednej ruskej organizácie Fight Nights Global, vstupoval do tohto zápasu ako favorit. Súboj začal v rýchlom tempe. Po minúte boja v postoji to Tomáš preniesol k pletivu. Tam bral Gallowaya opakovane na zem a dostával sa Corymu za chrbát. V druhom kole sme videli zas kratší postoj, kde mohol mať Galloway svoje šance kvôli lepšiemu dosahu, lenže Deák sa na neho nalepil a svojim tlakom pri pletive a na zemi pokračoval v rozoberaní svojho súpera. Bolo tam pár pokusov o škrtenie, krátke lakte a údery. Podobný scenár prebiehal aj v poslednom dejstve. Tomáš svoj dominantný výkon chcel doviesť k predčasnému ukončeniu, lenže Cory to napokon ubránil. Tomás Deák potvrdil svoje kvality a natiahol víťaznú šnúru.

David Kozma porazil Gábor Borároš – TKO (zranenie) 2.kolo

Hlavným predzápasom turnaja bolo finále pyramídy Oktagonu vo welterovej hmotnostnej kategórii. Gábor skúšal v úvode naskočené koleno, ktorým súpera ale veľmi netrafil. Obaja si od seba držali dištanc a bolo tam zopár kopov, najmä od Davida. Boráros sa potom zas pokúsil naskočiť kolenom, lenže netrafil a Kozma ho tak poľahky zobral na zem. Gábor si to potom do konca kola z pozície guard postrážil a nepustil Davida k ničomu výraznejšiemu. Následne prišlo druhé kolo, v ktorom bohužiaľ pomerne rýchlo došlo ku zraneniu kolena Borárosa. Všetci, vrátane Kozmu, sme si predstavovali iné zakončenie tohto očakávaného duelu, lenže v MMA sa musí počítať aj so zraneniami a teraz na to doplatil Gábor. Šampiónom welterovej váhy sa stáva David Kozma. Jeho ďalším súperom má byť Samuel “Pirát” Krištofič, ktorý ide o váhovku nižšie.

Attila Végh porazil Maiquel Falcao – výhra na body, 3. kolo

Attila pri svojom návrate po zranení nastupoval proti skúsenému Brazílčanovi. Celý zápas prebiehal v postoji. Végh veľmi dobre menil gardy, efektívne využíval prednú ruku a zopárkrát mu vyšli aj rany zo zadnej. Attila mal dobrý pohyb, vďaka ktorému eliminoval väčšinu výpadov Falcaa a ešte mu pritom zasadzoval údery. Attilov boxing bol technický, taktický a efektívny. Falcao ho veľakrát neohrozil a aj keď tento zápas nebol pre bežného diváka najatraktívnejší, bolo to v podstate presne to, čo Attilovi malo priniesť úspech. A aj prinieslo, keďže po záverečnom klaksóne nebolo pochýb o tom, kto má viac nabodované.

Jeremy Kimball porazil Miloš Petrášek – TKO (údery) 1. kolo

Meloun zobral zápas aj napriek tomu, že Kimball dosť jasne nesplnil limit poloťažkej váhy. Jeremy v úvode dobre využíval spodné kopy. Pri pletive chytil Petráška do gilotíny, zasadil mu pár kolien a zobral ho na zem. Miloš sa pokúšal o svoj typický armbar, lenže jeho súper si to strážil a nedal mu k tomu lepšiu príležitosť. Petrášek sa potom nakrátko postavil, ale Kimball ho hneď svojou silou zas zhodil dole. Po ďalšom postavení sa chcel Meloun pustiť do otvorenejších boxerských výmien. Kimballa trafil zopár údermi, lenže Američan ho z protiútoku zasiahol ľavačkou, po ktorej išiel Petrášek k zemi. Jeremy mu pridal ešte pár rán a rozhodca súboj ukončil.

Karol Ryšavý porazil Jakub Dohnal – TKO (údery) 2. kolo

Finále show Oktagon výzvy 3. Klasický súboj zápasníka s lepším postojom (Ryšavý) proti grapplerovi (Dohnal). Jakubovi sa podaril rýchly takedown a za krátko sa pokúšal o škrtenia zo zadu, no Karol sa veľmi dobre bránil, dokázal sa pretočiť a v boji na zemi zasadzoval tiež presné údery, po ktorých Dohnal začal krvácať. Zápas v intenzívnom tempe pokračoval aj v druhom kole, v úvode ktorého Jakub na nič nečakal a zas zobral Karola takedownom na zem. Dohnal dostal svojho súpera do nebezpečných pozícii crucifix, kde lakťami triafal Ryšavého, lenže slovenský bojovník sa aj z tohto vyslobodil. Pretočil sa do plného mountu, následne sa dostal za chrbát Dohnala a pokračujúcimi údermi zápas ukončil. Na úvod hlavnej karty veľmi kvalitné výkony od oboch.

Predzápasy (sobota, 18:00 – sledovanie možné iba v O2 aréne Praha)

Róbert Pukač porazil Jan Janka – výhra na body, 3. kolo

Ronald Paradeiser porazil Aziz Dauliatov – výhra na body, 3. kolo

Filip Macek porazil Taras Grytskiv – submisia (triangle choke) 1. kolo

Michal Konrád porazil František Fodor – výhra na body, 3. kolo

Marek Bartl porazil Tomáš Linh Le Sy – TKO (cut, zastavené doktorom) 1.kolo

Tomasz Kolcun porazil Peter Šlahor – TKO (zranenie súpera) 1. kolo

zdroj: instagram oktagon mma