Oktagon SK/CZ scéna

Viktor Pešta sa posťažoval na švédsky manažment, ktorý ho zastupoval v UFC: Keby som mal hrateľnejších súperov, mohlo byť všetko inak

Viktor Pešta
zdroj: mmajunkie.com
Viktor Pešta hovoril o sklamaní zo švédskeho manažmentu, ktorý ho zastupoval v UFC. Myslí si, že keby mal hrateľnejších súperov, všetko mohlo byť inak.

Viktor Pešta: Fascinuje ma moja drzosť, že som do toho išiel

Rok 2014. Viktor Pešta vstupuje do UFC. Za sebou mal deväť víťazstiev a nula porážok v profi MMA. Napriek tomu spätne tvrdí, že “nič nevedel”. Hovoril o tom v podcaste Patrika Kincla a Tomáša Kvapila Fight and Talk.

„Spätne ma fascinuje moja drzosť, že som do toho išiel, aj keď som vedel, že toho nič moc neviem. Ale proste som si povedal, že to nejak dám. Že sa to naučím za pochodu a že to bude v pohode. Čo sa úplne nestalo.”

Nestalo. Pešta prehral v svojej UFC premiére s Ruslanom Magomedovom. Potom porazil Konstantina Erokhina. Derrick Lewis, Marcin Tybura a Alexej Olejnik boli jeho nasledujúcimi súpermi. Všetko hviezdne mená a Pešta po troch porážkach v rade zamával UFC na rozlúčku.

„Ale keby som mal trochu šťastia na súperov. Každý s kým som išiel, tak potom vystrelil hore. Keby som išiel napríklad s nejakými hrateľnejšími súpermi, tak to mohlo vyzerať inak a možno by sa moja kariéra mohla uberať úplne iným smerom.”

Má pravdu. Napríklad Lewis sa na Peštovi naštartoval a potiahol 6-zápasovú víťaznú sériu. Následne prehral s Markom Huntom, no potom porazil Marcina Tyburu, Francisa Ngannoua a Alexandra Volkova. Dostal sa k titulovému zápasu s Danielom Cormierom, ktorý prehral.

Nespokojný s manažmentom, ktorý ho v UFC zastupoval

Viktor Pešta sa s odstupom času kriticky pozerá na prácu švédskeho manažmentu, ktorý ho zastupoval v UFC. Keby mal ľahších súperov, mohla sa jeho kariéra uberať celkom iným smerom.

„Zastupoval ma Manos Terzitane, čo bol Švéd. Celkovo som veľmi spokojný s tým manažmentom nebol. Myslím si, že on tam moc až tak nevyjednával. Ale zas na druhej strane, keď tam človek príde ako nováčik, tak nemôže nejak diktovať s kým pôjde a s kým nepôjde,” hovoril český bojovník.

„Zdalo sa mi, že im úprimne nezáležalo na mojom blahu, ale že si povedali, OK tu je týpek, má potenciál, hodíme ho tam a buď z toho niečo bude, alebo nebude. Uvedomil som si  to až spätne. Na človeka to ako keby hrajú, sme kámoši, záleží nám na tebe, ale asi to tak úplne nebolo. Povedali si, keď bude dobrý, tak z neho budú nejaké prachy, keď nebude, tak čo, tak nevadí, tak skúsime nájsť niekoho iného,” dodáva.

zdroj: podcast Fight and Talk