Oktagon SK/CZ scéna

Viktor Pešta prezradil 3 vysnívané zápasy v organizácii OKTAGON MMA

Viktor Pešta
zdroj: OKTAGON MMA
Viktor Pešta naposledy prehral v titulovom zápase v ťažkej váhe organizácie OKTAGON MMA s Michalom Martínkom. Prezradil mená 3 vysnívaných súperov.

Presun do 93

Už dlho o tom hovorí, no všetko nasvedčuje tomu, že Viktor Pešta v najbližšom čase svoje sľuby potvrdí a uvidíme ho bojovať vo váhe do 93 kilogramov.

„No určite tú 93 minimálne skúsim. Hovorím už o tom skoro minimálne dva roky. Ľudia na internete aj tréneri si myslia, že je to dosť dobrý nápad. Najbližší zápas budem mať v 93,” uviedol Viktor v rozhovore s Patrikom Kinclom a Tomášom Kvapilom v podcaste Fight and Talk.

„Potom sa uvidí. Pokiaľ by som napríklad skolaboval pri robení váhy alebo sa cítil hrozne, keby bol nejaký problém, tak sa vrátim do ťažkej váhy. Ale pokiaľ to pôjde dobre, tak zostanem v 93. Rozhodne tomu chcem dať šancu.”

„Je to taký dobrý reštart. Keď som išiel 96 tak to išlo dobre. So zhadzovaním nebol nejaký väčší problém, na vode som skoro nezhadzoval a jednak som sa v tom zápase cítil dobre.”

„Diétu síce nemá nikto rád, ale aspoň ma to donúti jesť zdravo.”

„Snažím sa pristupovať k tomu zodpovedne. Teraz síce žiadny zápas v dohľade nemám, ale aj tak sa snažím chudnúť, aby som potom nemusel naháňať to nejak na poslednú chvíľu.”

Viktor Pešta a trojica jeho želaných súperov

V organizácii OKTAGON MMA má veterán UFC stále platnú zmluvu a prezradil, s ktorými troma súpermi by si najradšej pomeral svoje sily.

„Stále by som sa rád stretol s Karlosom Vémolom. To asi nie je žiadne veľké tajomstvo. Ale nechcem sa na to nejak upínať. Keď to nepôjde, tak to nepôjde. Môžem celkom v kľude žiť aj bez toho.”

„Beriem to vždy tak, že musím zápasiť s tými najlepšími. Samozrejme by som rád zápasil napríklad s Attilom Véghom. Ak teda pôjdem do tej poloťažkej váhy. V tej váhe je v Oktagone najlepší. Veľmi ho rešpektujem a rozhodne nechcem na neho dávať nejaké trash-talky, ale je tam proste najlepší, tak by som sa s ním chcem pomerať.”

„A stál by som aj o odvetu s Michalom Martínkom. Ale zase si nechcem nejak vyplakávať odvetu. Pokiaľ napríklad aj ľudia povedia, že by to radi videli, alebo pokiaľ to niekoho zaujíma, tak by som ten zápas vzal. Ale nie je to tak, že by som ho niekde naháňal.”