Sponzorovaný obsah

Karlos Vémola a Attila Végh
Karlos Vémola a Attila Végh (Zdroj: OKTAGON MMA)

VIDEO Odplata je dokonaná: Karlos Vémola uškrtil Attilu v Odvete storočia

Necelých 5 rokov po pravdepodobne doposiaľ najväčšej MMA udalosti v histórii česko-slovenskej scény sme sa dočkali odvety. Na Oktagone 15 sa 9. novembra 2019 tešil z víťazstva Attila Végh, ktorý už rovnaký úspech nedokázal zopakovať. Vémola bol po celý zápas výrazne aktívnejší a v boji na krátku vzdialenosť vyslovene dominoval. Napriek tomu, že Attila dokázal Karlosa niekoľkokrát tvrdo zasiahnuť, český Terminátor nejavil žiadne výraznejšie známky otrasenia.

Po famóznom 1. kole, ktoré všetci bodoví rozhodcovia prisúdili Vémolovi, zo zápasu bol už len krátky proces. Vémola po niekoľkých neúspešných pokusoch o takedown konečne dokázal Attilu vziať na zem. Po prechode do half-guardu okamžite chytal set-up na arm-triangle choke. Vémolovi stačilo len pár sekúnd, kým škrtenie dotiahol do úspešného konca. Stav s Attilom Véghom teda vyrovnal na 1-1.

Zápas bol pôvodne vypísaný na 5×5 minút, no od prvých sekúnd bolo jasné, že celých 25 minút tento zápas nebude trvať. Obaja bojovníci zvolili pekelné tempo a únava bola u oboch poznať už počas prestávky medzi prvým a druhým kolom. Lepšie to však zvládol Karlos Vémola, ktorý zároveň obhájil titul šampióna poloťažkej váhy organizácie Oktagon MMA.

Pôvodne sa špekulovalo o tom, či išlo o Vémolov posledný zápas kariéry. Túto vec si však zatiaľ ešte nechal otvorenú. Aj keď český Terminátor priznal, že už sa do klietky nemusí vrátiť, stále pripúšťal, že by na uzavretie trilógie s Attilom Véghom ešte bol ochotný pristúpiť.

V texte môžu byť umiestnené odkazy na sponzorovaný obsah.