Oktagon SK/CZ scéna

Veľké odhalenie! Koľko Karlos Vémola a Attila Végh dostanú za Zápas storočia?

Karlos Vémola
zdroj: Facebook Oktagon MMA
Zápas storočia pod hlavičkou organizácie OKTAGON sa nezadržateľne blíži. Attila Végh a Karlos Vémola sa stretnú v klietke pred vypredanou O2 arénou už túto sobotu. Koľko za vzájomný súboj zarobia?

Vémola a Végh sa na Zápase storočia poriadne nabalia

Karlos Vémola bol prvým Čechom, ktorý sa predstavil v UFC. Attila Végh je bývalým šampiónom Bellatoru, po UFC druhej najprestížnejšej organizácie v MMA. Ich súboj je niečo, na čo celé Česko-Slovensko už dlho čakalo. Ide o viac než len zápas v zmiešaných bojových umeniach. Ide o štatút nesmrteľnosti, štatút legendy. Víťaz sa navždy zapíše do dejín česko-slovenského a dokonca európskeho MMA.

Obaja bojovníci sa podľa informácií českého Blesku môžu tešiť na poriadny balík. Podľa tohto zdroja zarobí každý z nich okolo 1,5-2 milióny českých korún, čo je v prepočte 60 – 80 tisíc eur. „My sme novodobí gladiátori. Keď futbalisti majú takéto výplaty, prečo by si to nezaslúžili zápasníci? Makáme rovnako tvrdo, ak nie ešte viac,” vyhlásil svojho času Karlos Vémola pre Blesk.

Zarobiť sa chystá aj organizácia Oktagon

V sobotu bude O2 aréna vypredaná, na Zápas storočia príde zhruba 20 tisíc divákov. Vec v dejinách česko-slovenského MMA nevídaná. Najlacnejšie lístky stáli pritom 40 eur. Len na vstupnom sa vraj vybralo najviac peňazí zo všetkých jednodňových akcií usporiadaných v O2 aréne! Náklady organizácie Oktagon pritom dosiahli 10-20 miliónov českých korún. V prepočte 400 až 800 tisíc eur.

Promotér organizácie Oktagon a jeden zo zakladateľov Ondřej Novotný pred turnajom netajil, že konečne chce aj samotná organizácia niečo z toho zarobiť. „Pôjde o náš najzárobkovejší turnaj. Široko ďaleko v histórii bojových športov v strednej Európe, okrem Poľska. Fanúšikovia i my sme utratili desiatky miliónov. Peniaze, ktoré sme zarobili, sme skoro všetky investovali do posledného haliera naspäť. Nikdy sme nerobili akcie pre krátkodobý zisk, ale preto, aby sme vybudovali čo najsilnejšiu firmu. A to sa teraz darí,” vyhlásil Novotný.

zdroj: Blesk  foto: Facebook Oktagon MMA