Oktagon SK/CZ scéna

Végha prinútim buď ukončiť kariéru alebo vliezť so mnou do klietky, vyhlasuje Karlos Vémola. Ktorý český bojovník mu je veľkým príkladom?

Karlos Vémola
zdroj: isport.cz
Karlos “Terminátor” Vémola si po prehre v Zápase storočia s Attilom Véghom prechádza náročným obdobím. Priznáva, že postupne sa z toho dostáva a pomáhajú mu v tom príjemné povinnosti spojené s očakávaným príchodom dcérky Lili.

Všetko zlé je na niečo dobré

Ťahal víťaznú sériu 11 zápasov. Bol 4 roky neporazeným bojovníkom. Bookmakeri aj väčšina fanúšikov očakávala jeho pohodlné víťazstvo v Zápase storočia. Karlos “Terminátor” Vémola však na Attilu Végha nestačil, v prvom kole dostal tvrdé KO. Rozplynul sa mu sen o návrate do UFC. Navyše okamžite po prehre ho čakala plánovaná operácia zraneného ramena a niekoľkomesačná rekonvalescencia.

V rozhovore pre isport.cz priznal, že z najhoršieho je už vonku. Pomáhajú mu v tom príjemné starosti spojené s očakávaným narodením dcérky Lili, ktorá by mala na svet prísť už v najbližších týždňoch. „Všetko zlé je na niečo dobré. Aspoň mám čas vyberať kočiare a môžem dávať dohromady potrebné veci.”

Karlos “Terminátor” Vémola sa snaží tráviť čo najviac času s tehotnou partnerkou Lelou Ceterovou. Priznáva, že od svojej polovičky nechce, aby mu dvíhala náladu po nedávnej porážke s Attilom Véghom. Najradšej sa zviecha sám.

Chcem byť sám, vyhlasuje Vémola

„Ja ani nechcem, aby mi niekto v takých okamihoch zdvíhal náladu. Potrebujem vždy naopak to, aby ma ľudia nechali,” priznáva Vémola. Možno aj preto sa vypol z Instagramu. „Neverím v nejakú mentálnu podporu, týmto si človek musí prejsť sám. Ako zápasník musím byť silný a najsilnejší musím byť v hlave. V takýchto situáciách som najradšej, keď ma všetci nechajú. Ja si tým prejdem, zájdem si zacvičiť. Dva dni po operácii,” dodáva český “Terminátor”.

Karlos “Terminátor” Vémola nezostal nič dlžný svojej prezývke. Skutočne dva dni po operácii ramena už podľa zverejneného videa zaberal v posilňovni. Aj napriek tomu, že je limitovaný po operácii ramena, neváhal a išiel odcvičiť nohy.

„Prejdem si bolesťami a hlavu si zrovnám. Ale nezrovnám sa s tým úplne do tej doby, než budem zase ležať na niekom v klietke a budem niekoho mlátiť a budem víťaziť. Je predo mnou ešte dlhá cesta. Myslím si, že mi s tým Lili pomôže, privedie ma na iné myšlienky a budem mať zase chuť vyhrávať,” hovorí Vémola.

Végha prinútim buď ukončiť kariéru alebo vliezť so mnou do klietky

“Terminátor” krátko po prehre v Zápase storočia zverejnil na internete svoje vyjadrenie, v ktorom hovoril o tom, že si tvrdo pôjde po odvete s Attilom Véghom. Že sa stane jeho nočnou morou a tiež nočnou morou promotérov organizácie OKTAGON MMA Ondřeja Novotného a Pavla Nerudu.

„Až budem znovu v klietke s Attilom, to mi bude to, čo mi hlavu poriadne vyčistí. A ja ho donútim buď ukončiť kariéru alebo so mnou vliezť do klietky. Porazím kohokoľvek, koho predo mňa postavia, než sa k nemu znovu dostanem,” uvedomuje si Vémola, že odvetu s Véghom si bude musieť tvrdo vybojovať.

„Aj keby som mu mal v Trnave ťukať každý večer na okno, tak ho donútim k tomu, aby so mnou do tej klietky vliezol,” dodáva odhodlaný olomoucký rodák.

Karlos “Terminátor” Vémola to rozhodne nehodlá zabaliť. Je to bojovník a po páde na dno chce späť na vrchol. Príkladom a inšpiráciou v neľahkom období mu je kamarát a sparingpartner Michal “Blackbeard” Martínek. Ten v lete prehral v Dana White Contender Series a mnohí fanúšikovia ho začali odsudzovať. O pár mesiacov neskôr sa vrátil veľkolepou výhrou nad Viktorom Peštom pri obhajobe titulu šampióna ťažkej váhy organizácie OKTAGON MMA.

„Pre mňa je teraz najväčší príklad Michal Martínek, ktorý je teraz späť na vrchole,” priznal Vémola.

zdroj: isport.cz