Oktagon SK/CZ scéna

Vašek Mikulášek o zápase s Gáborom Borárosom. Reagoval tiež na narážky od Karlosa Vémolu

Vašek Mikulášek
zdroj: repro foto youtube Deni G
Vašek “Baba Jaga” Mikulášek sa stáva na česko-slovenskej MMA scéne čoraz populárnejším. Jeho zápasnícke kvality i svojský prejav priťahujú fanúšikov.

Vašek “Baba Jaga” Mikulášek má za sebou pod hlavičkou OKTAGON MMA zatiaľ tri zápasy. V “bitke o Ostravu” nedal šancu nepriateľovi Ondřejovi “Andresovi” Raškovi, ktorého uškrtil. O štyri mesiace neskôr jeho ďalší zápas tiež skončil v 1. kole na škrtenie, tentoraz však rozhodca Mikuláškovi ruku nezdvihol. Prehral s Milanom Ďatelinkom.

Mikulášek sa do oktagonu vrátil víťazne, keď navzdory všetkým prognózam a papierovým predpokladom doslova vymazal Branislava Zuzáka, ktorý mal dovtedy v profi zápasoch na konte bilanciu tri výhry a žiadnu porážku. Tú prvú mi pripravil práve “Baba Jaga”. Mikulášek sa vyšvihol na pozíciu štvorky v strednej váhe v OKTAGON MMA. Sú pred ním len David Hošek, Marek Mazuch a nedávny premožiteľ Milan Ďatelinka.

V rozhovore pre youtube kanál Deni G Václav Mikulášek hovoril na niekoľko zaujímavých tém:

Jakub Běle ho už nezaujíma

„V pláne bol Běle, ale prehral s Davidom Hošekom. Nemyslím, že by to bolo teraz v Ostrave divácky zaujímavé. Ani pre mňa to nie je teraz zaujímavé. Samozrejme, pokiaľ organizátori budú chcieť, tak s ním pôjdem. Nemyslím si, že je to v ich plánoch.”

Vysnívaný súper

„Prišlo to úplne takou blbou náhodou. Niekto niekam napísal, že by bol dobrý zápas s Gáborom Borárosom. Chytili sa toho fóra, chytilo sa toho päť alebo šesť fór a hodili to na internet. Ľudí to strašne zaujíma, bol by to zaujímavý zápas. Ľudia mi posielajú milión vecí, screenshoty, označenia. No je tam tá váha, pretože Gábor chodí 77. Ja chodím 84 a aj tak zhadzujem zo 100 kilo. Som ochotný ísť napríklad na tých 80.”

Najbližší súper? Možno kamarát zo Slovenska

„Mám kamaráta, nechcem ho ešte zatiaľ menovať, ale niečo sme si písali. Poznáme sa asi osem rokov. Nie sme kamaráti, že by sme spolu každý deň chodili na kafé, ale spárovali sme spolu, jazdil som za ním do gymu. Je to Slovák. Mal nejaké výhry, je šampiónom v jednej organizácii a hľadá cestu späť, pretože v Oktagonu už raz bol.”

Ako hovorí “Baba Jaga”, od inej organizácie mali ponuku zápasiť spolu asi pred troma rokmi, vtedy to jeho kamarát nechcel. No veci sa zmenili.

„Už sme si raz písali a písal, že so mnou zápasiť nechce, keď sme dostali ponuku od inej organizácie asi pred troma rokmi. Ale zhodou okolností ten zápas chce. Mne to dosť vadí.”

Skutočné skóre iné ako na Sherdogu

„Keďže už som kontaktoval určitých ľudí, už mi dopisujú Sherdog konečne. Pretože moje skutočné skóre je 8-5. Mám tam napísaných 5-5.”

Reakcia na narážky od Karlosa Vémolu

„Nechcem do neho kopať, že prehral s Attilom. Pán Vémola už ma zmieňoval na Štvanici, že chce prestúpiť do 84 a kto tam je – nejaká Baba Jaga. Že som super chlapec, ale ľudia by sa mu smiali, keby zápasil so mnou. No Karle, tebe sa ľudia smejú tak či tak. Viac-menej neviem prečo spomenul zrovna mňa, keď sú tam iní ľudia. Milan Ďatelinka je vynikajúci, je tam Mazuch, David Hošek. Myslím, že všetci majú svoje kvality a určite by Karlosovi spravili pri riadnej príprave problémy. Ako hovorím, Karlos pre české MMA spravil snáď najviac. Ja ho nezhadzujem s tým čo dokázal, to je blbosť, to by som si nasral do huby. Dokázal toho strašne veľa. Zdvihol to, bez neho by Zápas storočia nebol. Ale ako človek? Neviem prečo zrovna zmienil moje meno. Zmienil ho potom po Zápase storočia znovu. Keď sa smeješ mne ako súperovi, tak prečo ma zmieňuješ?”

zdroj: youtube kanál Deni G