Sponzorovaný obsah

V Oktagone si myslia, že je to súťaž
zdroj fotky: Oktagon, KSW

V Oktagone si myslia, že je to súťaž, my nie, tvrdí vedenie KSW. Toto je hlavný dôvod, prečo prišiel poľský gigant do Česka

Poľská organizácia KSW začala nedávno získavať čoraz viac českých bojovníkov. Dôvod bol jasný, uplatniť sa aj na českej bojovej scéne, kde MMA v posledných rokoch nabralo na popularite. Brichta, Martínek, Pešta, Humburger alebo Juráček, to sú veľké mená, ktoré im s tým pomáhajú. Už počas ďalšieho víkendu sa uskutoční turnaj KSW 103 v Liberci, ktorým bude pokračovať táto česká expanzia.


Dalo sa počítať s tým, že v rámci toho vzkninú aj určité trecie plochy a tiež porovnávania s Oktagonom, ktorý je najväčším hráčom na tomto trhu. Platí to v prípade bojovníkov, termínov turnajov a podobne. Vzťahy vedenia KSW a Oktagonu postupom času ochladli a dočkali sme sa aj niekoľkých útočných vyjadrení.

Martin Lewandowski, jeden zo šéfov KSW, poukazuje na to, že je to vina vedenia Oktagonu. Poľské vedenie malo podľa jeho slov záujem spolupracovať, no napokon sa to vyvinulo inak.

KSW chce byť silnejšie na českom trhu   

„Sme tu na domovskej pôde Oktagonu, takže je zjavné, že budeme porovnávaní, skôr či neskôr. Neprišli sme tu ale bojovať so žiadnou organizáciou. Vlastne sa snažíme spolupracovať. My nie sme tí, ktorí tu prišli niečo ničiť alebo sa predvádzať. Prišli sme budovať značku na trh, kde si myslíme, že môžeme byť úspešní. To je všetko,“ uviedol Lewandowski pre iSport.cz s tým, že na každom trhu sa údajne snažia s inými organizáciami spolupracovať, či už je to v Poľsku, Francúzsku alebo Česku.

„Takže pointa je v tom, že sme tu neprišli súperiť s Oktagonom. Prišli sme, pretože v Česku sa jedná o jeden z európskych trhov, ktorý rastie a už akceptuje MMA,“ dodáva KSW promotér. „Ja to neberiem ako nejakú súťaž. Už som to povedal, že s nikým v tomto nesúťažím a nikoho nenaháňam. Chceme sa len stať silnejší v Českej republike.“

„Pokiaľ tu budem s KSW jednotkou alebo dvojkou, som s tým v pohode. Nebojujem s Oktagonom, s RFA, s nikým. To oni (Oktagon) sa na začiatku nechovali pekne a teraz už nie sme v kontakte. To ale bolo ich rozhodnutie, nie naše. My sme ich privítali ako priateľov. To oni nechceli prijať naše pozvanie. To oni si mysleli, že s niekym súťažia, nie my,“ uzavrel Lewandowski.

Pôvodne tu totiž mala byť spolupráca, ktorá zahŕňala bojovníkov, termíny turnajov a prípadnú ďalšiu výpomoc, no teraz je to už minulosť. Každá zo strán na to však má o niečo iný pohľad a poukazuje na to, že hlavná chyba je na druhej strane.

V texte môžu byť umiestnené odkazy na sponzorovaný obsah.