Novinky UFC

Ukončí Daniel Cormier kariéru v tom najlepšom alebo ho Dana White presvedčí, aby ešte v UFC zostal?

Daniel Cormier
DC a Dana White

Daniel Cormier prežíva skvelé obdobie svojej MMA kariéry. Aktuálne ja šampiónom poloťažkej aj ťažkej váhy v UFC a on je tým, kto drží v rukách tromfy a môže si vyberať súperov – teda aspoň do určitej miery. Aký bude jeho ďalší krok? Podľa všetkého to vyzerá tak, že má tri hlavné možnosti: Stipe Miocic (titulová odveta ťažkej váhy), Jon Jones (uzavrenie trilógie a snaha poraziť jediného muža, ktorý ho v MMA zdolal), Brock Lesnar (moneyfight).

DC už však nemá veľa času do marca 2019. To je práve ten zlomový termín, kedy sa chystá ukončiť svoju kariéru. Cormier už totiž viackrát avizoval, že keď mu bude 40 rokov (marec 2019), bude to pre neho znamenať koniec v UFC. Ak to bude skutočne tak, pravdepodobne stihne už len jeden zápas, no nedá sa vylúčiť ani to, že by mohlo ísť o dva súboje. Cormierova výkonnosť je stále na veľmi vysokej úrovni a mnoho fanúšikov by si prialo, aby to ešte nejaký čas potiahol a predlžil svoj odchod do športového dôchodku. Čo na to prezident Dana White? Chystá sa ho presviedčať, aby si kariéru ešte o niečo natiahol?

Dana White a jeho odpoveď

„Nikdy nikoho nepresviedčam, aby zostal. Ak si niekto myslí, že nadišiel jeho čas, z mojej strany proti tomu nebudete počuť iný argument. Rozmýšľate o Cormierovi, ktorý to robí už dlhý čas – či už berieme wrestling alebo MMA. Už čoskoro bude mať 40 rokov. Jeho telo si za ten čas pamätá množstvo rán a opotrebení.“

Čo myslíte ukončí Daniel Cormier skutočne svoju kariéru už o pár mesiacov? Alebo ho posledné úspechy a ďalšie otvorené možnosti dokážu presvedčiť k zotrvaniu?

zdroj: bjpenn , ritely