Novinky SK/CZ scéna

Skutočne som ponuku od UFC dostal, prezradil Attila Végh a vysvetlil dôvod, prečo to neprijal

Attila Végh
foto: VDN Promo
Attila Végh už niekoľkokrát v krátkosti spomínal, že po pôsobení v Bellatore si to mohol namieriť do UFC. Nakoniec sa však rozhodol inak a vybral si KSW, kde mu ponúkli o dosť zaujímavejšie podmienky.

„Áno, skutočne som ponuku od UFC dostal. Bolo to po mojom konci v Bellatore. Vtedy to nedopadlo, pretože som dostal súčasne lano aj od poľskej organizácie KSW. Ponúkli mi omnoho lepšie podmienky, tak som sa nakoniec rozhodol pre nich.“

„UFC je vysneným cieľom každého bojovníka. Vtedy som do UFC nešiel, ale dnes by som sa rozhodol inak. Som však realista a viem, že to nie je veľmi pravdepodobné. A tak by som si radšej prial, aby si UFC prišlo pre môjho zverenca Lajoša Kleina.“

Attila Végh prezradí viac o lákaní UFC na show Noc s legendou

Attila získal titul poloťažkej váhy Bellatoru v roku 2013 a v organizácii skončil o rok neskôr. Treba podotknúť, že UFC síce bolo už v tom čase najväčším hráčom na MMA scéne, no za posledné roky sa ešte viac rozrástli a už dávno to nie je organizácia primárne zameraná na americký trh. Práve naopak, UFC výrazne expanduje a dnes majú aj európski bojovníci väčšie šance ukázať sa v dobrom svetle, keďže organizácia chodí s turnajmi pravidelne aj do Európy.

Végh fanúšikom sľúbil, že viac sa na túto tému rozhovorí na plánovanej akcii Noc s legendou, ktorá sa uskutoční v Brne 12. septembra. Okrem hlavného aktéra Attilu bude na tejto udalosti prítomný tiež Jiři Procházka. Toho práve čaká premiéra v UFC, keďže už 12. júla bude jeho súperom Volkan Oezdemir.

Zdroj: isport.blesk

André Reinders má tri želiezka v superfinálovom ohni! Očakáva dve jasné výhry a jeden ťažký test