Novinky SK/CZ scéna XFN

Samuel „Pirát“ Krištofič vs Petr Kareš na XFN v zápase podľa pravidiel barmského boxu!

Samuel Pirát Krištofič Petr Kareš
Pred dvomi dňami sa na verejnosť dostala informácia, ktorá sklamala mnohých fanúšikov našej domácej MMA scény. Samuel Krištofič má problémy so zraneným chrbtom, ktoré ho z MMA môžu vyradiť na dlhšiu dobu (v pôvodnej správe to bolo minimálne na rok o pol). OKTAGON MMA k tomu zároveň doplnil, že v prípadných iných bojových odvetviach, kde ho toto zranenie nelimituje, mu prajú veľa šťastia.

Pirát Krištofič vs Petr Kareš v zápase barmského boxu

V súvislosti s tým včera prišli ďalšie prekvapivé informácie, že „Pirát“ bude mať zápas v organizácii XFN, ktorá plánuje svoj reštart. Nepôjde však o MMA zápas, ale o súboj v postoji. Jeho protivníkom bude zápasník a promotér Petr Kareš a pôjde o stretnutie podľa pravidiel barmského boxu (Lethvei). Je to staré bojové umenie, ktoré sa vyznačuje tvrdosťou a voľnejšími pravidlami – sú povolené rôzne typy kopov a úderov, vrátane úderu hlavou, zápasníci bojujú bosí a na pästiach majú len vlnené bandáže.

„Pirát“ uviedol, že chrbát mu v poslednom čase robil väčšie problémy pri wrestlingu a grapplingu, no v rámci tréningu a zápasov v postoji by to malo byť relatívne v poriadku. Popri tom sa chce venovať aj postupnej rehabilitácii, aby sa jeho ťažkosti zlepšili a mohol sa vyhnúť náročnejšej operácii.

„Dnes sme sa s Karešom videli. Dohodnuté to je. Neviem, čo by sa muselo stať, aby z toho vzišlo,“ uviedol Samuel Krištofič. Petr Kareš k tomu dodal: „Máme už od zápasníka podpísanú zmluvu.“ K tomuto duelu má dôjsť do konca roka, vo váhovej kategórii do 86 kg.

Ak sa chcete dozvedieť viac o Pirátovom zranení a ponuke z XFN, niektoré z odpovedí nájdete vo videu nižšie. Krištofič v tom čase ale ešte nemal definitívne potvrdený zápas, takže konkrétne info k samotnému zápasu tam nie sú. Vo videu informuje hlavne o zranení chrbta.

Zdroj: youtube Pirát Krištofič , idnes