Reklama

Novinky Oktagon Rozhovor SK/CZ scéna

Samuel Daňko chce doma v Košiciach poriadnu výzvu! (ROZHOVOR)

Samuel Daňko chce doma v Košiciach poriadnu výzvu! (ROZHOVOR)
Zdroj: OKTAGON MMA

Mladý Samuel Daňko na turnaj OKTAGON 12 prijal výzvu od šampióna tretej série show OKTAGON Výzva Karola Ryšavého. Mnohí ho podceňovali, no v oktagone ukázal perfektný výkon a k zemi ho poslal až tvrdý lakeť v ostrej prestrelke v postoji. My sme sa s ním porozprávali o jeho aktuálnom zdravotnom stave, pocitoch počas zápasu a plánoch do budúcnosti.

Ako hodnotí svoj zápas Attila Végh?

Samuel Daňko chce doma v Košiciach poriadnu výzvu! (ROZHOVOR)

V prvom rade by som sa chcel opýtať na tvoj zdravotný stav, je všetko v poriadku?

Dostal som lakeť ktorý ma otvoril tesne nad okom. Oko aj kosti sú v pohode, len je to roztrhnuté a opuchnuté. Dúfam že sa to rýchlo zahojí a budem môcť znova na plno trénovať.

Celé dva kolá sa zápas odohrával na zemi, kde Karolovi nevychádzali tie ukončenia. Mal si pred tretím kolom pocit, že má viac nabodované a preto si sa rozhodol ostať v postoji? Alebo to bola rada od trénerov?

Vedel som že druhé kolo som prehral a zľakol som sa že prehrám na body. Tak som si povedal že ho musím ukončiť za každú cenu alebo úplne zničiť v tom treťom kole. Ale som sa pustil do prestrelky. No a teraz už viem že to nebol dobrý nápad.

Máš teraz v hlave konkrétne meno, s kým by si sa chcel stretnúť v ďalšom zápase?

Neviem ešte s kým pôjde ďalší zápas. Ale určite nechcem nič také ako nejaký jednoduchší zápas po prehre. Určite sa chcem ukázať doma v Košiciach na Oktagon prime 2. A chcem tam znova poriadnu výzvu. Možno práve niekoho kto prehral s Ryšavym. Napr. Jartim, Dohnal, Le Sy. Hlavne nejaký poriadny zápas.

Zdroj: OKTAGON MMA

A aké pre teba bolo zápasiť pred vypredanou arénou? Bol to na teba tlak alebo si si skôr atmosféru užíval?

Veľmi si užívam zápasiť keď sa na mňa pozerá veľa ľudí. Čím viac ľudí tým je to lepšie. Aj keď mi ľudia v BA pochopiteľne až tak veľmi nefandili. Cítil som aj tak podporu. Zakaždým keď som dal takedown, tak som počul ako ľudia tlieskajú a kričia. Čo sa mi veľmi páčilo.

Aj keď si nebol v domácom prostredí, fanúšikovia v aréne Ondreja Nepelu určite ocenili tvoj kvalitný výkon. Chcel by si im niečo odkázať?

Veľmi pekne ďakujem za za podporu od ľudí a za to že mi veria. Všetko to vrátim a ukážem že veriť vo mňa sa oplatí. Budem to mať teraz ťažké, ale tak to občas musí byť. Na konci budem mať znova ruku zdvihnutú.

Ďakujem ti za skvelý rozhovor, prajem skoré uzdravenie a taktiež návrat do tréningového kolotoča. Verím, že v ďalšom zápase bude práve tvoja ruka zdvihnutá!

Celý zápas Samuela Daňka na turnaji OKTAGON 12:

Zdroj: OKTAGON MMA