Reklama

Websupport
Novinky SK/CZ scéna

ROZHOVOR: Marek Herda o MAMMAL a poslednom finálovom kole

ROZHOVOR: Marek Herda o MAMMAL a poslednom finálovom kole
Foto: Marek Herda
Websupport

ROZHOVOR: Marek Herda o MAMMAL a poslednom finálovom kole

1. Čo by si nám o sebe povedal? Pre akú organizáciu pracuješ a čím sa organizacia zaoberá?

,,Založili sme Slovenskú amatérsku MMA ligu, nazvali sme ju MAMMAL. MAMMAL sa zaoberá organizovaním amatérskych MMA zápasov na Slovensku. Chceli sme pripraviť zápasníkom priestor na vstup do profi kolotoča. Ja osobne ešte organizujem Titan Fight Night, máme klub, GTG a popritom podnikám i iné aktivity.”

2. Priblíž nám posledné kolo amatérskej ligy Mammal?

,,Posledné kolo sa uskutočnilo v Banskej Bystrici v spolupráci s Erawan Gym BB. Majú tam skvelý tím ľudí a som veľmi rád, že sme mohli spolupracovať s takou skvelou partiou ľudí. Liga bola zakladaná aj práve preto, aby sa propagovali jednotlivé kluby na Slovensku a získalo to určitú “šablónu” a poriadok.”

3. Kde sa bude konať posledné kolo a koľko zápasov budeme môcť vidieť?

,,Posledné kolo sa bude konať v OFA gyme v Bratislave. Sú pripravené titulové zápasy v jednotlivých kategóriách. Pôvodne sme chceli len titulové zápasy, ale pustili sme aj ostatných zápasníkov do registrácie, lebo zápasníci by mali veľké “okno”, čo sa týka zápasovej prestávky, keďže ďalší ročník MAMMAL začíname v polke septembra. A vlastne už to môžem prezradiť, bude to v Komárne v spolupráci s Wolf Fight Club a mal by to byť open air v nádhernom prostredí, nechajte sa prekvapiť.”

4. Ako prišlo ku spolupráci s OFA Bratislava?

,,Ja som chcel, aby aspoň 1 kolo bolo v Bratislave. Boli v riešení viaceré možné miesta, no OFA zvíťazila. V rámci Slovenska je najznámejšia, majú tam klietku, pekný a veľký priestor, takže rozhodnutie bolo rýchle. Zavolal som Ilijovi Škondričovi a dohodli sme sa na spolupráci. Ďakujem mu, že sme našli cestu priniesť MAMMAL do OFA.”

5. Je náročné zorganizovať niečo takéto? Koľko ľudí za tým stojí ?

,,Je to podľa mňa veľmi náročné, keďže je viacero aspektov, ktoré to dosť ovplyvňujú. Začali sme traja. Ja, Pavol Hartel a Peter Obert. Chcem, aby bolo posledné kolo “epické” a zápasníci mali pocit, že to bolo vyvrcholenie 1. ročníka MAMAL ligy 2018/2019.“

6. Čo partneri?

,,Bez partnerov by to nešlo a všetkým veľmi pekne ďakujeme za pomoc. Vážime si akúkoľvek pomoc. Veľmi pekne ďakujeme Energie 2 a jeho zástupcovi Dušanovi Vlnkovi, ELZA, a.s., zastúpená Evou Borodáčovou, ktorá je aj v aktuálnom projekte Project Y, ako i všetkým ostatným partnerom, ktorých spomíname na našich webových stránkach.

Bohužiaľ, máme zlú skúsenosť s organizáciou XFN na čele s Petrom Karešom. Dostali nás do problémov, keďže nám nevyplatili dohodnuté peniaze (splnili sme všetky dohodnuté podmienky), ktoré sme napokon museli nahradiť vlastnými peniazmi z rodinných rozpočtov, aby bola liga pre zápasníkov zachovaná.”

7. Čo by si nám povedal o mammal a jeho plánoch do budúcna?

,,Plány sú také, aby liga prežila, aby sa stabilizovala a následne rástla. Či už v počte zápasníkov, zápasov, prípadne nových kategórii, zvyšovala sa kvalita, povedomie atď. Na 2. ročník už máme 3 miesta, kde by sa mali uskutočniť jednotlivé ligové kolá. Riešim ešte 4. miesto, aby zápasníci už dopredu vedeli, kedy sú jednotlivé kolá a mohli sa podľa toho pripravovať.

Možno do konca leta už bude naplánovaný celý 2. ročnik. Ďalej by sme chceli “niekam patriť”, myslím, pripojiť sa k medzinárodnej organizácii, vylepšiť právny status a jednoducho “brúsiť” diamant. No ešte je tu posledné 8. kolo MAMMAL v OFA Bratislava a tam bude moja myseľ zameraná.”

zdroj: Marek Herda