Novinky Rozhovor SK/CZ scéna XFN

ROZHOVOR: Ľudovít Klein je pred XFN 14 v životnej forme!

ROZHOVOR: Ľudovít Klein je pred XFN 14 v životnej forme!
Ľudovít Klein

Ľudovít Klein (12-2) nám poskytol rozhovor pred blížiacim sa zápasom, v ktorom ho uvidíme už o tyždeň na XFN 14 v Bratislave. Jeho súperom bude ruský bojovník Arbi Mezhidov (11-2). Naposledy sme mohli tohto nášho talentovaného bojovníka vidieť na XFN 11 v pražskej O2 aréne. Vtedy zvíťazil na technické KO v druhom kole nad Kamil Selwa.

ROZHOVOR: Ľudovít Klein je pred XFN 14 v životnej forme!

1. Na úvod by sme chceli vedieť, ako prebieha tvoja príprava na XFN 14 v Bratislave, ide všetko podľa plánu, tak ako si predstavuješ? Rus, s ktorým sa stretneš, ťahá 7-zápasovú víťaznú šnúru, isto sa chystáš mu ju prerušiť, takže si stopercentne pripravený na zápas?

“Príprava ide super, podľa plánov. Cítim sa v životnej forme a som pripravený mu tu víťaznú šnúru prerušiť 18.11.”

2. Vieme, že si bol aj na zahraničnom kempe v Thajsku, ako si to pochvaľuješ? Mal si možnosť sparingov aj s nejakými známymi svetovými bojovníkmi?

“Thajsko je za mňa top na prípravu, určite aj moje ďaľšie prípravy budú smerovať na kemp do Thajska, pretože som si to tam moc obľúbil.

Sparingov tam je vždy veľa rôzni šampióni z celého sveta, z rôznych organizácií ako aj UFC, Bellator, FightNights, ACB, ONE FC, Rizzin, takže núdza o kvalitné sparingy nie je.”

Ľudovít Klein na prípravnom kempe v Thajsku
Ľudovít Klein na prípravnom kempe v Thajsku

3. Akú máš momentálne váhu? ide zhadzovanie tak ako má? vieme z instagramu, že máš rád sladké ?, teraz si toho pravdepodobne musíš dosť odopierať.

“Zhadzovanie ide super, ako je o mne známe, tak zhadzujem veľa kilogramov do zápasu, ale možem povedať, že už v tom mám dobrý systém a zatiaľ to vyzerá na najlepšie zhadzovanie, aké som kedy mal. Už len vydržať, poriadne sa zapriež a za chviľu najhoršie bude za mnou.”

4. Čo hovoríš na návrat Tomiho “Kid” Kovácsa, ktorý sa v hlavnom zápase na XFN 14 vracia do ringu, ako prebiehajú boxérske tréningy pod jeho vedením v Matúškove?

“Na návrat Tomiho Kida hovorím, že sa veľmi teším, že ide späť.

Tréningy pod jeho vedením ma opäť posunuli na iný level, takže som veľmi rád, že sa naše cesty spojili a trénujeme spolu!”

Ľudovít Klein je pred XFN 14 v životnej forme!
Attila Végh a Ľudovít Klein

5. Aký odkaz máš pre svojho súpera Arbi Mezhidova? Máš predstavu, v ktorom kole a ako by si ho chcel poraziť? Ak chceš odkáž aj niečo svojim fanúšikom.

“Nebudem odkazovať nič, sami uvidíte 18.11. ako to dopadne, ale kto videl moje zápasy, tak to nuda nikdy nie je a rozhodne to nebude ani teraz.”

6. Posledná otázka je, aké máš plány do budúcnosti? Koľko zápasov máš v zmluve ešte pre XFN? Dostal si už aj nejakú zahraničnú ponuku?

“Plán do budúcnosti je jasný. Dostať sa do top organizácie sveta UFC. Toto jediné ma zaujíma??.”

Ďakujeme za tvoj čas a rozhovor. Všetci držíme Ľudovítovi Kleinovi palce, nech sa darí!

zdroj: instagram