Reklama

Novinky Oktagon SK/CZ scéna XFN

Promotér XFN Petr Kareš reaguje na informácie okolo Karlosa Vémolu: “Máme platnou smlouvu.”

Promotér XFN Petr Kareš reaguje informácie okolo Karlosa Vémolu: "Máme platnou smlouvu."
Petr Kareš / zdroj: instagram petr.kares

Okolo údajného prestupu Karlosa “Terminátora” Vémolu do konkurenčnej organizácie Oktagon MMA sa dnes točí jedna správa za druhou. Promotér XFN Petr Kareš reaguje na Karlosove slová v rozhovore pre iDnes.cz, kde vysvetľuje, že nerozumie vzniknutej situácií a bráni sa, že s “Terminátorom” má stále platnú zmluvu ich organizácia.

Karlos Vémola: “S XFN jsme už neviděli nějakou společnou budoucnost.” >>

Promotér XFN Petr Kareš reaguje informácie okolo Karlosa Vémolu: “Máme platnou smlouvu.”

Co je jádro sporu mezi organizací XFN a Karlosem Vémolou?

“Sporu nerozumím, máme platnou smlouvu. Co probíhá médii, je to, že chce odejít do organizace Oktagon MMA s tvrzením, že smlouva je neplatná. Pan Vémola se pokusil smlouvu jednostranně vypovědět, my to neuznáváme. Nyní čekáme, co bude dále.

Máme exkluzivní smlouvu a promujeme ho. Pokud se potvrdí, co je v médiích, tak budeme muset podniknout právní kroky. A požádat soud o předběžné opatření, aby nemohl zápasit jinde. Myslíme si, že právo i morální pravda je na naší straně.”

Karlos Vémola podľa Kareša už s organizáciou XFN nekomunikuje asi mesiac a zastupuje ho právnik pán Districh prostredníctvom listov. Ten uviedol nasledovný dôvod na vypovedanie zmluvy.

“Tvrdí, že pan Vémola nemá uhrazené závazky, což je úplný nesmysl. Váže se k tomu situace, kdy jsme to opakovaně prokázali. V naší účetní evidenci je vše řádně zaneseno, mám vše uhrazeno. Chcete po mně, abych komentoval, co dělají oni..”

Petr Kareš tvrdí, že nie je pravda, že Karlosovi dlžia peniaze za predchádzajúce zápasy.

“To můžu vyloučit. Vémola nám v roce 2018 neprokázal daňovou rezidenci, tvrdí, že je daňovým rezidentem v Anglii, zároveň s ním ale máme smlouvu v Česku.”

Problémy údajne začali po zápase v O2 aréne, kde Patrik Kincl porazil Petra Ondruše a tým si zaslúžil odvetu s Karlosom. To či je toto pravý dôvod sporu si promotér Petr Kareš nedovolí tvrdiť, nedokáže to ani potvrdiť, ale ani vyvrátiť.

Čo môže byť za celou vzniknutou situáciou a čo môžeme očakávať sa snáď dozvieme už čoskoro. Budeme vás informovať.

zdroj: iDnes.cz,