Reklama

Novinky UFC

Prezident UFC načrtol ideálny scenár pre šampióna ťažkej váhy Daniela Cormiera

Dana White

Dana White má v hlave plán, ktorý by podľa neho mohol byť pre aktuálneho šampióna ťažkej váhy Daniela Cormiera ideálnym riešením pred ukončením jeho kariéry. Prezident UFC povedal, že DC ešte nemá presnejšie rozplánované, koľko zápasov stihne a kedy ukončí kariéru.

Dana White pre MMAjunkie

„Nemyslím si, že by mal pre ukončenie kariéry určité časové rozmedzie. DC je teraz zranený. V minulosti rozprával o svojom konci. A poznáte ma, ja som ten prvý, kto povie, keď je pre niekoho čas na ukončenie aktívnej činnosti. Jeho prípad to však nie je, je to muž na správnom mieste. Podľa mňa má v sebe ešte tri zápasy.“

V júli 2018 po UFC 226, kedy Daniel porazil v titulovom súboji Miocica, to vyzeralo tak, že začiatkom tohto roku by mal zápasiť s navrátilcom Lesnarom. Okolo Brocka ale v poslednom čase utíchli informácie, aj keď stále sa spomína ako jedna z hlavných možností pre šampióna.

V hre je stále aj odveta so Stipe Miocicom. Cormier sa k tomu síce nevyjadroval v posledných dňoch príliš pozitívne, no v istej situácii sa tomu ťažko bude môcť vyhnúť. A samozrejme sú tu aj večné špekulácie o treťom zápase s Jonom Jonesom. Práve spomenutí traja bojovníci sú aj podľa Whitea najlepšími možnosťami a najradšej by bol, keby to DC stihol všetko.

„V perfektom svete, aj keď vieme, že tento taký nie je, by sme podľa mňa uvideli zápas s Brockom, zápas so Stipem a dúfajme s Jonom Jonesom. Toto je jeho trojica súperov, s ktorými môže ísť do bitiek a potom pravdepodobne ukončiť kariéru.“

Zdroj: mmajunkie , lowkickmma