Reklama

Websupport
Novinky UFC

Prezident ONE Championship zhodnotil prehru svojej bývalej hviezdy Bena Askrena na UFC 239

Ben Askren Chatri Sityodtong
foto: cagesidepress
Websupport

Prezident ONE Championship Chatri Sityodtong pozná Bena Askrena veľmi dobre. Ben bol totiž šampiónom welterovej váhy tejto organizácie (v rokoch 2014 až 2017). Chatri niekoľkokrát povedal, že Askren je pre neho najlepším bojovníkom uvedenej váhovej kategórie.

Vyjadrenia Bena Askrena po prehre s Masvidalom >>>

Prezident ONE Championship zhodnotil prehru svojej bývalej hviezdy Bena Askrena na UFC 239

„Ľudia ma bombardujú, aby som sa vyjadril na adresu Bena Askrena. Aby som ušetril čas, myslím si toto:

1.) Naskočené koleno Masvidala nebolo šťastie. Trénoval to, plánoval to, uskutočnil to. Jorge si zaslúži všetko uznanie, že vytiahol túto veľmi ťažkú a odvážnu techniku. Chce to veľké gule, aby ste to urobili tak ako Jorge. Špeciálne na začiatku boja, v ktorom išlo o veľa. Som odteraz jeho veľkým fanúšikom.

2.) Naskočené koleno znamená vysoký risk a malú pravdepodobnosť úspechu s možným knokautovým následkom. Málokedy sa ho podarí zasadiť čisto. Avšak keď sa to podarí, znamená to dobrú noc.

3.) Napriek tomuto skvelému 5-sekundovému knokautu s naskočeným kolenom to neznamená, že Jorge je lepším bojovníkom ako Ben. Keby mali medzi sebou ďalších 100 zápasov, Masvidalovi by sa táto technika v takom čase pravdepodobne už nepodarila.

4.) Je naozaj ťažké povedať, kto je lepším bojovníkom. Nevideli sme porovnanie ich zručnosti v jednotlivých aspektoch boja.

5.) Ak by Jorge dominoval v zápase s Benom 1-2 kolá a následne by zasadil naskočené koleno (alebo ak by vyhral na jednohlasné rozhodnutie), potom by som súhlasil, že Masvidal je lepší ako Askren.

Môže to znieť protichodne, ale stále verím, že Ben je v súčasnosti najlepším bojovníkom welterovej váhy celosvetovo. Táto prehra mi pripomenula, keď bol GSP knokautovaný Mattom Serrom. Bolo to obrovské prekvapenie, ale neznamenalo to automaticky, že Matt Serra je lepší ako GSP. Ich odveta túto myšlienku dôrazne potvrdila.

Ben môže vyzerať tak, že sa práve postavil z gauča po zjedení cheesburgerov a koláčov, ale nedajte sa oklamať. Ben je absolútne ZVIERA. Jeho wrestling naháňa hrôzu. Jeho inteligencia na zemi, sila a kardio je neporovnateľné. Ben sa len tak nezlomí. Nebudem hovoriť o žiadnych menách, ale ja osobne som ho videl zničiť bojovníkov ONE a UFC na najvyššej úrovni niekoľkokrát počas tréningov. Ľudia môžu špekulovať o tom, že tréning nie je skutočným bojom, ale Ben má za sebou minulosť a reputáciu ukázať rovnaký výkon v tréningu aj v zápasoch. Neodpisujte ho. Ešte len začína.“

zdroj: bjpenn , cagesidepress