Reklama

Novinky SK/CZ scéna XFN

Petr Kareš doplnil informácie k výzve Kleina pre Buchingera. „Môže to byť ako Ondruš vs Vémola v Česku“

Petr Kareš


Jednou z hlavných tém domácej MMA scény je aktuálne výzva, ktorú Ľudovít „Lajoš“ Klein adresoval pre súčasného XFN šampióna perovej váhy Ivana Buchingera. Promotér tejto organizácie Petr Kareš k tomu včera doplnil ešte niekoľko informácii.

Petr Kareš k výzve Lajoša Kleina pre Ivana Buchingera

1) Dlouhodobě hledáme match-up, který by na Slovensku uvolnil podobnou energii jako to udělal zápas Ondruš vs. Vémola v Česku. Pokud se zápas bude konat, pak to bude na Slovensku.

2) Ivan byl seznámen s výzvou Lajoše jako úplně první a předtím, než byla výzva vydána veřejně. Lajoš naopak velmi sympaticky trval na tom, že Ivana s výzvou nejdříve sám seznámí a až pak se zveřejní.

3) Lajošovi se nedívím, že Ivana vyzval, protože touží vstoupit do UFC a tento zápas je poměrně jistá cesta, pokud by vyhrál.

4) Ivan je v nevýhodné situaci především proto, že SFG zná velmi dobře jeho přednosti i slabiny a není tak na světě příliš zápasníků, kteří by se dokázali na Ivana připravit tak dobře a specificky.

5) Pokud se zápas uskuteční, tak se Slovensko dočká v roce 2019 podobného nástupu MMA jako se stalo v Česku v minulém roce.

Kontext souvislostí hovoří jasně ve prospěch tohoto zápasu. Ivan je v pozici držitele pásu a Lajoš je oprávněný vyzyvatel. Ani s tím nic moc nelze jiného dělat. Stejné by to bylo, kdyby vítěz zápasu Vemola vs. Kincl vyzval následně Muradova.

“Rivalry” je základní a nezbytnou příčinou úspěchu a rozvoje každého sportu v každé zemi.

zdroj: facebook