Oktagon SK/CZ scéna

Ondřej Novotný: Karlos Vémola a celý jeho tím v príprave na Attilu robili veľké chyby

Ondřej Novotný
foto: IG Ondřej Novotný
Jeden zo šéfov organizácie OKTAGON MMA Ondřej Novotný o zápase Karlos Vémola verzus Václav Mikulášek a čo stálo za prehrou “Terminátora” v Zápase storočia?

Koniec septembra bude patriť akcii OKTAGON 17, ktorá sa uskutoční v pražskom O2 Universum. Vrcholom podujatia bude duel Karlos Vémola verzus Václav Mikulášek. Mnohí tento zápas spochybňujú, no šéf organizácie OKTAGON MMA Ondřej Novotný vysvetľuje, prečo ich stret dáva zmysel.

Zápas Karlos Vémola a Václav Mikulášek má zmysel, obhajuje Novotný

„Nech si všetci myslia, že je to nevyvážené. Na to kašlem. Veď to je na tom to krásne. Niektorí tvrdia, že je to deväťdesiat ku desať v prospech Vémolu. Ale je to MMA. Karlos pôjde do zápasu takmer po desiatich mesiacoch. Po veľmi tvrdej prehre a po operácii ramena. Navyše vo váhe do 84 kg, v ktorej nebojoval viac ako dva roky,” vysvetľoval Novotný pre isport.cz.

„Takže je tam množstvo premenných. On skrátka teraz nepotrebuje dostať nejakého zabijaka. A ak má Mikulášek niekde slabinu, tak je to hra na zemi, kde je zase Karlos najsilnejší. Ale či sa k tomu dostanú, však áno? Videli sme, ako sa pripravil na Karlosa Attila Végh, ktorý ponúka Vencovi pomoc. Samozrejme, že Mikulášek nie je Attila, o tom sa nemusíme vôbec baviť, ale ten zápas nie je tak nezmyselný, ako by sa mohlo zdať.”

Dva scenáre, pri ktorých môže Baba Jaga uspieť

Mikulášek je papierovo jasným outsiderom. Na druhej strane zas môže nastupovať uvoľnene, nemá čo stratiť, tlak bude na jeho súperovi. V čom vidí Novotný šance “Baba Jagu” na úspech?

„Myslím si, že tá taktika je jasná. Musí nastúpiť s veľmi nízkym postojom. Očakávať to, že ho Karlos bude chcieť dať na zem, čo sa skôr či neskôr musí stať. Musí ho trafiť v nástupe, alebo ho niečím zaskočiť. A v tej chvíli by sa hra tiež mohla zmeniť. To sú, myslím, dva scenáre, ktoré môže Venca rozohrať. Je ale otázka, či ho Karlos k tomu pustí. Či sa na neho náhodou nevyrúti po slovíčku Fight! a dá mu vôbec priestor. Pretože na Attilu sa nevyrútil, niečo sa stalo v jeho hlave a koniec už všetci poznáme.”

Karlos Vémola a jeho tím v príprave na Attilu spravili veľa chýb

Novotný spochybnil prípravu Karlosa Vémolu, spôsob jeho tréningu a prístup jeho trénerského tímu v londýnskom Shootfighters. Podľa neho spravili v príprave na Zápas storočia chyby, ktoré sa vypomstili.

„Keď som sledoval prípravu Attilu a prípravu Karlosa, tak všetko naznačovalo, ako to môže skončiť. A tiež som sa predtým niekde zmieňoval, že to dopadne inak, ako si všetci myslia. Nie, že by som to Karlosovi prial, z môjho pohľadu v tej  chvíli spravil maximum za propagáciu. To patrí absolútne jemu deväťdesiat ku desiatim, ale myslím si, že v príprave celý tím, vrátane neho, robil veľké chyby. A chyby sa v takomto zápase neodpúšťajú. Dostal v príprave niekoľko tvrdých úderov. Samozrejme, že už bol zranený, nikto to nechce počuť, ale bol brutálne zranený, hneď po zápase išiel na operáciu.”

„Naviac mal pred narodením dieťaťa. Zďaleka nepracoval s psychológmi tak ako Attila, zďaleka sa tak neodlúčil od bežného života. Myslím si, že aj on sám vie, kde spravil chyby. A potom sa čriepky pozbierali v jeden veľký a fatálny problém,” dodáva Novotný.

zdroj: isport.cz