Oktagon SK/CZ scéna Tipovanie

OKTAGON Prime 2: Bitka Východ verzus Západ! Vráti sa Daňko späť na víťaznú vlnu?

Samuel Daňko
V piatok sa v Košiciach uskutoční turnaj OKTAGON Prime 2 nadupaný zaujímavými zápasmi. Prinášame vám analýzu a náš tip na súboj Samuela Daňka s Františkom Fodorom.

Samuel Daňko – František Fodor

Bitka Východ verzus Západ. Mladík Samuel Daňko pripravujúci sa v MMA Top Team Košice aj po boku Jozefa Wittnera, je zaujímavým zjavom na slovenskej MMA scéne. Svoju profi kariéru odštartoval štyrmi víťaznými súbojmi. Po tom, ako na OKTAGON Prime 1 porazil Jána Hudáka v 1. kole na TKO ho vyzval Karol “Bomby” Ryšavý. Daňko neváhal a našliapnutého súpera zobral, aj napriek tomu, že jeho tím mu to príliš neodporúčal. Na turnaji Oktagon 12 Ryšavého potrápil viac ako sa vo všeobecnosti čakalo. Daňko predviedol v prvých dvoch kolách výbornú defenzívu a Ryšavý na neho nemohol nájsť recept. V 3. kole doplatil na nedostatok skúseností, pustil sa s “Bombym” do prestrelky a bolo vymaľované.

Späť na víťaznú vlnu sa pokúsi dostať v súboji proti Františkovi Fodorovi. Jeho profi kariéra ide v akýchsi vlnách – po troch výhrach prišla séria troch prehier a po troch ďalších triumfoch posledné dva zápasy prehral. Nestačil na Jaroslava Poborského a Michala Konráda, oba zápasy sa odohrali pod hlavičkou Oktagonu. Fodor sa do súťažného oktagonu vracia po roku, jeho forma je veľkou neznámou. V posledných dvoch súbojoch nič extra nepredviedol.

Mladícka dravosť a kvalita Daňka zvíťazia. Výhodou je, že za ním bude stáť domáce publikum. Zápas s Ryšavým bol pre neho veľkou školou, tentoraz ho čaká podstatne ľahší súper a tipujem výhru domáceho zápasníka v kurze 1,50 (Tipsport).