Novinky UFC

Obhajoba proti Reyesovi? Jon Jones namiesto toho naznačil veľký zápas v ťažkej váhe!

Jon Jones
foto: thesun
Po tom, čo sa Jon Jones vrátil do diania v UFC po uplynutí trestu od USADA, viackrát deklaroval, že sa bude snažiť o to, aby bojoval často a bol aktívnym šampiónom. Zatiaľ to plní ako povedal, pretože v pomerne krátkom časovom okne porazil troch kvalitných súperov: Alexander Gustafsson (december 2018), Anthony Smith (marec 2019), Thiago Santos (júl 2019).

Aktuálne zažívajú v poloťažkej váhe progres viacerí talentovaní bojovníci. Z nich by sme mohli vyzdvihnúť trojicu Dominick Reyes, Johnny WalkerAleksandar Rakic. Práve prvý menovaný je po víkendovej výhre na UFC BostonChrisom Weidmanom vo veľmi dobrej pozícii. Pred Reyesom sú na popredných vyzývateľských pozíciách len Daniel Cormier (ten už pravdepodobne stihne len trilógiu s Miocicom), Thiago SantosAnthony Smith (oboch Jones nedávno porazil).

To všetko hovorí v prospech Reyesa. Zdá sa však, že Jones a jeho tím mu ešte nechcú dopriať šancu siahnuť na titul. Jonesov manažér sa včera vyjadril: „Beriem to tak, že Reyes má skóre 1-1 v jeho dvoch posledných zápasoch. Najprv potrebuje ďalšiu výhru. Tá výhra s Volkanom (Oezdemirom) bola totiž taká, že väčšina ľudí to brala ako jeho prehru.“

Jon Jones so svojimi vyjadreniami po UFC Boston a výzve od Reyesa

„Mnohí hovorili sprostosti, všetci padli. Bude to tak aj v tvojom prípade.“

„Nemal by som jednoducho počkať na víťaza zápasu Stipe vs DC (plánuje sa ich tretí zápas)? A nechajme týchto bojovníkov poloťažkej váhy aby určili, kto bude predstavovať najväčšiu výzvu.“

„Pravdepodobne budem aj tak potrebovať pár mesiacov na to, aby som na seba nabalil nejakú svalovú hmotu.“

Uvidíme teda, čí si Jones v najbližšom čase dá určitú pauzu a bude sa popri tom pripravovať na veľký zápas v ťažkej váhe. Problém by však mohol nastať vtedy, ak by v trilógii Stipe vs DC zvíťazil Cormier, pretože ten dosť jednoznačne oznámil, že toto bude jeho posledný súboj. Takýchto „jednoznačných“ vyjadrení je však v UFC dosť a mnohokrát je veľmi ťažké odhadnúť, čo bude o niekoľko mesiacov.

zdroj: mmamania , thesun