Oktagon SK/CZ scéna

Neuveriteľný boom MMA! Lístky na Oktagon 16 sa predávajú rýchlejšie ako na Zápas storočia

O2 aréna
zdroj: facebook Oktagon MMA
Záujem o organizáciu Oktagon a celkovo MMA v rámci Česko-Slovenska brutálne narastá. A toto je len ďalší dôkaz

Turnaj Oktagon 15 mal byť prelomový. Priniesol Zápas storočia, nezabudnuteľný súboj medzi Attilom Véghom a Karlosom “Terminátorom” Vémolom. Turnaj v pražskej O2 aréne sledovalo 20-tisíc divákov. Nič také česko-slovenská scéna v rámci MMA nezažila.

Oktagon 16 sa predáva lepšie ako Zápas storočia

Ako zdôrazňuje promotér organizácie Oktagon Ondřej Novotný, nič nekončí, práveže všetko práve začína. Záujem o Oktagon a celkovo o MMA v Česko-Slovensku brutálne narastá. Lístky na marcový turnaj Oktagon 16, ktorý sa uskutoční v Ostrave, sa predávajú dokonca rýchlejšie ako na Zápas storočia.

„Už po dvoch dňoch bolo predaných viac ako 5 tisíc lístkov na ďalší Oktagon v Ostrave,” priznal Novotný v rozhovore pre isport.cz. „A to je to čo sme chceli. Nie je tam zatiaľ sľúbený jediný zápas. Je oznámených len pár mien bojovníkov. Je to teda predané na MMA, na Oktagon. Ľudia nám tým hovoria: Áno, už vám veríme, že nech nám dáte čokoľvek, bude to super.”

V sobotu Oktagon na svojom facebooku priniesol informáciu, že na ostravský turnaj zostáva už len posledných 2 500 lístkov.

Plnia sa gymy, každý chce byť ako Végh alebo Vémola

„Je im jedno, ako to postavíme, ale vedia, že pri tom chcú byť, chcú to zažiť a vedia, že to bude super. A to je niečo skvelého. Tak rýchly predaj sme nemali ani v prípade Zápasu storočia. 5 tisíc lístkov predaných za dva dni! To je niečo absolútne nevídaného. Čo by sa muselo v inom športe stať, aby sa takto predávali lístky? A to si myslím, že je ten najväčší zážitok z toho. Doteraz mi ľudia každý deň posielajú stovky videí. Máme obrovský nárast fanúšikov, záujmu. Volajú mi aj tréneri, ako sa im plnia gymy, všetci chcú byť Vémola, Végh alebo Martínek. Že sa toto podarilo, je pre mňa tým najväčším zážitkom.”

zdroj: isport.cz