Novinky Oktagon SK/CZ scéna

“Nedá mi to a musím sa vyjadriť ku Samovmu vyjadreniu na náš zápas – že podľa neho to mal vyhrať on”

"Nedá mi to a musím sa vyjadriť ku Samovmu vyjadreniu na náš zápas - že podľa neho to mal vyhrať on"
Čepo vs Pirát – zápas, ktorý zaujal neuveriteľné množštvo ľudí. V pondelok zverejnila organizácia OKTAGON MMA záznamy zo zápasov a hneď na to sa v LIVE vysielaní Pirát vyjadril, že ten pocit, čo mal po zápase, sa mu potvrdil aj po zhliadnutí zápasového záznamu – čiže ho mal vyhrať. Povedal, že si zaslúžil určite aspoň “extra round”, ale tiež vyjadril rešpekt Vlastovi a povedal, že mu super-finále praje.

“Prehru som tam nevidel a myslím, že ten extra round by tam pasoval, bolo by to asi najspravodlivejšie. Avšak môžu so mnou ľudia nesúhlasiť.”

Čepo reaguje na Pirátové vyjadrenie, že podľa neho to mal vyhrať on

“Nedá mi to a musím sa vyjadriť ku Samovmu vyjadreniu na náš zápas – že podľa neho to mal vyhrať on, len dodám par faktov. Keby oktagon chcel niekomu pomocť postúpiť do superfinále a prilepšiť, tak to je určite Pirát , lebo on už zopár hál vypredal a má okolo seba dlhodobo hype. Má s oktagonom zmluvu, je to ich bojovník, ja som nikto, okolo mňa je hype teraz tieto dni a o 2 mesiace už nemusí byť (Aj keď vieme, že v takýchto organizáciach sa už takéto veci nerobia, ale pre istotu pre ľudí s problémami so životom a fake učtami na soc.sieťach).

Mne to nedalo a zápas som poslal 2 rozhodcom a ešte pár odborníkom, čo chodia v tomto športe a poprosil ich o hodnotenie (niesú to mojí známi) tak mi na základe zápasu povedali, že zaslužene som vyhral (objektívne to hodnotili – lebo ma ani nepoznajú a nemajú ku mne žiadne emócie). Keď máme zachádzať do detailov, tak Sama mali počítať za moj úder na pletive, keď mu nevyšiel takedown, lebo zátylok to nebol ALE REŠPEKTUJEM pokyn rozhodcu, iba ho upozornil.

Za ďalšie, keď druhýkrát mal pokus o takedown v priestore a zostal na kolenách v zápale boja som vyhodil úder po jeho hlave (zase možete vidieť záznam, že to nebolo nič hrozné, aj keď som to nemal urobiť, len to šuchlo vlasy a nebol tam poriadny kontakt). Samo si vypýtal pauzu, vydýchal a išli sme ďalej. Keby jemu všetky špinavosti mali brať do úvahy už len v prvom zápase tak by mal mať mínus body aj v zápase o 2 roky (je to jeho šikovnosť samozrejme).

Keď sa máme baviť o úderoch. je rozdiel udret tuknuť a udret že ti ubere aj damage, mohli sme vidieť že parkrát sa otočil a bežal preč, asi tam bolo ohrozenie, u mňa taká situácia nenastala ani raz v zápase.”

Pohľad trénerov

“V neposlednom rade naši tréneri – obidvoch aj mňa, aj Samka – povedali, že som zaslúžene vyhral (je v Chaose oveľa dlhšie ako ja čiže zase neni dôvod aby nadržiavali mne). Rozhodli tak aj rozhodcovia, ktorí sú asi najlepší na domácej scéne, tak netreba dehonestovať ich rozhodnutie a treba potom zápasy ukončiť predčasne lebo sa može stať presne toto. K ľudom, ktorí videli MMA len v telke alebo maju kúpené oktagon tričko a max hrajú na playstatione UFC, že bodujú zápas a hovoria ako oni vedia, k tomu sa ja vyjadrovať nebudem.”

Zdravotné problémy

“A posledná vec, aj keď nerád, tiež som mohol spomínať, že mam zdravotné problémy, lebo som mal celý týždeň pred zápasom a aj v zápase. Chlapci, ktorí so mnou trénovali na zápas vo dvojici to vedia, len som ich upozornil, nech mi na to dajú pozor, lebo mám taký a taký problém, ale nehovoril som to a nepovedal by som to ani po prehre. Buď idem s rizikom, že to nemusí výjsť alebo nenastúpim, keď som neni v uplnom poriadku. Prajem mu skoré uzdravenie, verím že bude čoskoro ok.

Ale rešpektujem Samov názor každý má právo na to, len ma to zaskočilo a dúfam že časom uzná, že v ten deň som bol o kúsok lepší. Mám toho chlapa rád a stojím za nim kedykoľvek. To mohol vidieť aj sám pri niektorých situáciach, len ma to trochu chytilo, keď som tovidel a napísal som svoj pohľad aj ja.”