UFC

Muradov spoznal meno ďalšieho súpera v UFC!

Makhmud „Mach“ Muradov
foto: ufc
Machmud Muradov pozná meno ďalšieho súpera aj dátum, kedy sa proti nemu postaví. Uvidíme ho už čoskoro.

Muradova preverí skúsený veterán Smith

Fanúšikmi obľúbený česko-uzbecký bojovník Machmud “Mach” Muradov pozná meno svojho ďalšieho súpera v UFC. Nastúpi proti americkému veteránovi Trevorovi Smithovi. Sily si zmerajú už čoskoro, na turnaji vo Washingtone 7. decembra.

38-ročný Smith má prezývku “Hot Sauce”, čiže “Horúca omáčka”. Má bohaté skúsenosti, v UFC odzápasil už 11 zápasov s bilanciou 5-6. Zaujímavosťou je, že posledných 6 jeho zápasov sa rozhodlo až na body. Má za sebou dve prehry v rade. Vlani v máji nestačil na Eliasa Theodoroua a v decembri ho porazil Zak Cummings. Do oktagonu sa vráti po takmer ročnej pauze bez zápasu.

Trevor Smith
zdroj: mmafighting.com

Muradov si musí dať pozor na zemi

Muradov si bude musieť dávať veľký pozor najmä na zemi. Skúsený Smith totiž z 15 víťazstiev v kariére až 9 dosiahol na submisiu. Muradov si však ťažkú hlavu z toho nerobí. „Som rád, že môžem byť zase v akcii. Zápas za zápasom, idem za ďalšou výhrou,” vyhlásil Muradov.

Muradov zápas prijal na poslednú chvíľu, bude to súboj v strednej váhe. Pôvodným súperom Smitha mal byť nezdolaný Alonzo Menifield (bilancia 9-0), ktorý sa však zranil. Muradov sa pokúsi nadviazať na šnúru 12 víťazstiev a na víťazný debut v UFC, v ktorom koncom septembra porazil Taliana Alessia Di Chirica.