Reklama

Novinky Oktagon SK/CZ scéna

Samuel Daňko: ,,MMA chcem robit naplno a nestarať sa o nič iné.”

Samuel Daňko

Samuel Daňko, reperezentant košického klubu MMA TOP TEAM, vo svojich troch profesionálnych MMA zápasov neokúsil pocit prehry. Bojovník bojujúci v ľahkej váhe bol v skupine uchádzačov do tretej série OKTAGON Výzvy, kde sa však neprebojoval.

Zápas Samuela Daňka a Mareka Koželuha na OKTAGON 9.

Kedy a ako si sa dostal k MMA?

,,Na prvý MMA tréning som sa dostal v auguste v roku 2014. Začal som v MMA TOP TEAM Košice, kde trénujem aj dnes. Predtým som žiaden šport nejak vážne nerobil, takže MMA je môj prvý šport ktorému sa venujem.”

Ako si spomínaš na tvoj prvý MMA zápas?

,,Na svoj prvý zápas v MMA si spomínam tak, že to zbehlo rýchlo a už som vyhral. Bol som samozrejme nervózny, čakalo ma niečo nové a vôbec som nevedel aké to v zápale boja bude. Vtedy som len chcel zistiť či na to mám a podarilo sa. Takže tento pokus vôbec nelutujem a som rád, že som sa dal na MMA.”

Koľko amatérskych zápasov máš za sebou? A aké máš amatérske skóre?

,,V amatéroch som odbojoval 7 zápasov so skóre 5:2. Na sherdogu mám však iba dva.”

U profesionálov si neporazený. Ktorý z tvojích troch zápasov bol pre teba najcenejší?

,,Profi zápas ktorý si najviac cením je asi ten na OKTAGON 9 s Marekom Koželuhom. Podarilo sa mi ho vyhrať na body, ale bol to celkom boj a ešte som do toho išiel aj zranený. Celkovo bolo pre mňa česť mať zápas na galavečeri ako bol OKTAGON 9 na štadióne Ondreja Nepelu.”

Aké sú tvoje ďalšie plány do budúcna?

,,Určite sa chcem znovu predstavit na niektorom ďalšom turnaji organizácie OKTAGON MMA. Na septembrovom turnaji som sa cítil super, určite by som si ten super pocit zopakoval.”

Kam by si to chcel dotiahnúť v MMA?

,,MMA chcem robiť naplno a nestarať sa o nič iné. Keď sa mi toto podarí tak budem aj celkom spokojný. Urobím pre to všetko!”

Samuelovi držíme palce!