UFC

Mašina, ktorá si podmanila Yas Island! Khamzat Chimaev si pýta zápas v auguste, dostane ho, tvrdí Dana White

Khamzat Chimaev
zdroj: espn.com
Khamzat Chimaev ohromil dvoma výhrami v priebehu 10 dní, čím vytvoril nový rekord UFC. Šéf organizácie Dana White sa nad novou hviezdou rozplýva!

Prvé dva zápasy v UFC. Dve výhry pred limitom. Obe absolútne dominantné, v jednom prípade dokonca bez inkasovaného úderu. Čerešnička na torte? Zvládnuté za 10 dní!

Khamzat Chimaev absolútne ohúril šéfa UFC

Khamzat Chimaev si podmanil “bojový ostrov” Yas Island a dal o sebe vedieť celému svetu. Už teraz borcom v jeho váhovej divízii v UFC naskakujú zimomriavky pri pomyslení na súboj s ním.

„Ten chlap je tak dominantný, má sebavedomie, chce pokračovať, bojovať každý víkend. Milujem to. Milujem ľudí s takouto mentalitou. Milujem, aký talentovaný je to chlap, je to drsniak a skutočne skvelý bojovník. Je skutočný, on to vie, toto ja milujem,” sypal šéf UFC Dana White superlatívy na adresu Chimaeva v rozhovore pre ESPN.

White má pravdu. Sebavedomie dagestánskemu bojovníkovi so švédskym občianstvom určite nechýba. Hovoril o tom, že Donald Cerrone by bol pre neho ľahký zárobok a že veterán UFC nedosahuje jeho úrovne. Podľa Chimaeva by “Cowboya” vybavil v prvom či druhom kole.

Ono Khamzat Chimaev má famóznu bilanciu 8-0 a je pravdou, že do tretieho kola ho ešte ani jeden súper nedostal. Dojem spravil aj na Jiřího Procházku, ktorému na sparingu vo Švédsku nalomil rebrá.

Mašina späť v akcii v auguste

Fanúšikovia sa už nevedia dočkať, kedy novú hviezdu UFC uvidia v akcii opäť. A zdá sa, že to nebude dlho trvať. Chimaev požiadal o zápas v auguste a Dana White potvrdil, že ho dostane.

„Povedal, že chce bojovať a ja som povedal: Hotovo, spravíme to. Chce bojovať znovu v auguste. Dostane, čo chce.”

Zostáva už len maličkosť, vybrať mu vhodného súpera.

„To sa snažíme zistiť. Sedeli sme a snažili sa prísť na to, čo si myslíme, kto bude ďalší. Keď sa toho chlapca spýtate, je pripravený na boj s Usmanom. Chápete, čo hovorím? Je naozaj pripravený na Usmana? S tým, ako vyzerá a má formu, kto vie? Možno, že áno,” dodal Dana White.