UFC

Mal stáť proti Jirkovi Procházkovi. Teraz si pýta odvetu s Jonom Jonesom: Už sa mi nezdá, že ho nedokážem poraziť!

Ryan Bader
zdroj: bellator.com
Súčasný šampión organizácie Bellator v dvoch váhových kategóriách Ryan Bader si pýta odvetu s Jonom Jonesom.

Ryan Bader je hviezdou organizácie Bellator. Šampión prestížnej zámorskej organizácie v dvoch váhových kategóriách mal bojovať o titul s Jiří “Denisom” Procházkom o titul. Napokon k očakávanému súboju neprišlo. Český bojovník po obhajobe titulu v poloťažkej divízii japonskej organizácie Rizin zamieril do Ligy majstrov v svete MMA – organizácie UFC.

Už sa mi nezdá, že ho nedokážem poraziť

Čoskoro 37-ročný Američan Bader, ktorý má za sebou sedemzápasovú víťaznú šnúru, hľadá evidentne novú výzvu. Rád by sa znovu postavil zoči-voči Jonovi Jonesovi.

„Už niekoľko rokov po sebe bol Jon Jones nezraniteľný. Nebolo možné s ním vyhrať ani kolo. Keď sa ostatní bojovníci priblížili k víťazstvu nad ním, prestalo sa mi zdať, že ho nedokážem poraziť,” cituje slová Badera Bloody Elbow.

„Chcem s ním bojovať, pretože je najlepším bojovníkom v histórii tejto divízie. Ale na to, aby som ho porazil, musím vynaložiť veľké úsilie. Som v najlepšej pozícii. Teraz som silnejší ako kedykoľvek predtým,” tvrdí.

Bader utrpel jednu z piatich prehier v svojej profi kariére MMA práve s Jonesom. Vo februári 2011 pod hlavičkou UFC Bader podľahol Jonesovi, prehral v druhom kole na gilotínu. Bola to Baderova vôbec prvá prehra v profi kariére po sérii 12 víťazstiev.

zdroj: Bloody Elbow