Novinky SK/CZ scéna UFC Video

Machova premiéra na UFC Copenhagen bola úspešná! Makhmud Muradov vs Alessio Di Chirico: Výsledok a zostrihy zo zápasu

Zhrnutie a oficiálny výsledok zápasu Makhmud Muradov vs Alessio Di Chirico
Foto: MMA Fanatik
Zápas Makhmud Muradov vs Alessio Di Chirico pozná svojho víťaza. Svoju premiéru v organizácií UFC zvládol Muradov parádne. V závere posledného kola naňho húževnatý taliansky bojovník síce zatlačil, no Mach si svoje úvodné víťazstvo v UFC už nenechal újsť. GRATULUJEME!

Kompletné výsledky UFC Copenhagen: Jack Hermansson vs Jared Cannonier >>

Zhrnutie a oficiálny výsledok zápasu Makhmud Muradov vs Alessio Di Chirico

MAKHMUD MURADOV porazil ALESSIO DI CHIRICO jednohlasným rozhodnutím rozhodcov so skóre po troch kolách 29-28, 29-28, 29-28.

Je to skvelá správa nielen preňho samotného, ale aj pre celú česko-slovenskú scénu bojových športov. S českou bojovníčkou Lucke Pudilovej je momentálne druhým bojovníkom v najväčšej MMA organizácií sveta, keďže podľa jeho slov tak ako reprezentuje Uzbekistan, reprezentuje aj Českú republiku.

Muradov podpísal zmluvu s UFC len 11 dní pred jeho premiérovým zápasom a na prípravu tak nemal ideálne dlhý čas. Talian hneď na prvý pohľad vyzeral v zápase ako väčší bojovník.

Muradov mu adresoval prvé dva kolá väčšie množstvo úderov, mal prehľad, dobrý pohyb a úspešne sa uhýňal atakom od talianskeho bojovníka. Napriek tomu, že bol nebezpečnejším bojovníkom, nedokázal Alessia ukončiť predčasne ako sme na to v jeho zápasoch zvyknutí.

V treťom kole už Talian vedel, že musí do toho dať všetko a ku koncu kola už bolo vidno únavu aj na Muradovi. Našťastie si svoje víťazstvo ustrážil a svoj premiérový zápas má úspešne za sebou.

Už dávnejšie mladý Uzbek avizoval presun do welterovej váhy a sme veľmi zvedavý ako sa nakoniec rozhodne. V každom prípade my v redakcii vidíme jeho budúcnosť o váhovú kategóriu nižšie a to presunom zo strednej do welterovej váhy (do 77 kg). Súhlasíte?

Zostrihy zápasu Makhmud Muradov vs Alessio Di Chirico

View this post on Instagram

UFC RECORD: 1-0 ?????? @makhmud_muradov

A post shared by Eva Borodáčová (@cold4eva) on

1 komentár

komentovať

  • Po konci zápasu bol pocit rozpačitý, ale keď som zápas videl druhý krát, už som to víťazstvo Macha videl jasnejšie. Hlavne si treba uvedomiť že pripraviť sa v tak krátkej dobe na prvý zápas v top organizácií sveta nie je sranda. Zmluvy, vyšetrenia, cestovanie, mediálne povinnosti pre UFC a kopec ďalšieho keďže ešte neviete ako to funguje na rozdiel od fighterov čo už mali niekoľko zápasov v UFC. Do toho tlak z prvého zápasu v UFC, no, nebola to sranda. Preto som rád že sa to Machovi podarilo a myslím že ďalší zápas v 77 kde už bude mať viac času bude iny. Dôležitý bol prvý krok.