UFC

Mach Muradov o splnenom sľube legendárnemu uvádzačovi UFC Bruceovi Bufferovi

Makhmud Muradov
foto: FB Makhmud Muradov
Makhmud “Mach” Muradov si užíva pôsobenie v UFC. Prehovoril o sľube, ktorý dal Bruceovi Bufferovi a dokázal ho splniť.

Čo sľúbil, to doručil

Makhmud “Mach” Muradov pred niekoľkými mesiacmi sľúbil legendárnemu uvádzačovi UFC Bruceovi Bufferovi, že jeho meno raz bude vyhlasovať. Netrvalo dlho a stalo sa tak. Muradov oba svoje zápasy v UFC vyhral.

„Bavil som sa s ním ešte pred podpísaním UFC na jednej párty v Amerike. Povedal som mu, že moje meno raz bude vyhlasovať. Už po prvom zápase mi hovoril, že je to tu. Vedel o mne, sledoval nejakú dobu môj instagram,” hovoril Mach Muradov pre isport.cz.

Ide mu karta, no stále sa drží pri zemi

Bojovník, ktorý vyhral 13 zápasov v rade, sa vezie na víťaznej vlne. Darí sa mu, má za sebou výborný vstup do UFC a pred sebou marcový zápas s Antoniom Carlosom (10-4). Muradov sa však pokorne drží pri zemi, život ho naučil, že lietať v oblakoch sa nevypláca.

„Stojím nohami na zemi. Môj otec mal kedysi tiež všetko a v jeden deň to bolo preč… Mal autonehodu a naraz sme nemali skoro nič. Mne sa môže stať to isté. Naraz môžem prísť o slávu, peniaze… Čo potom zostane? Človek sa musí stále správať čo najlepšie a vážiť si to, čo má. Málo ľudí si toto dokáže uvedomiť. Už len to, že sa ráno prebudíte a môžete ísť sami do kúpelne, umyť si tvár a potom robiť, čo milujete,” hovoril Muradov.

Teší sa na Attilu Végha

Na akcii Noc s legendou bude Mach Muradov hosťom Attilu Végha. Oboch spája nielen to, že sú veľkí šampióni, ale zároveň aj osobnosti – skromní a pokorní ľudia.

„Attila je legenda a skutočný šampión československého MMA. Poznáme sa dlho, na začiatku svojej kariéry som s ním trénoval a učil sa od neho. Preto je mi cťou byť hosťom jeho šou a stretnúť sa s jeho fanúšikmi.”