Nedávno sme vás informovali, že Ľudovít Klein vyzval na svoj ďalší zápas v UFC osmičku rebríčka ľahkých váh UFC. Je ním skúsený Poliak Mateusz Gamrot. Trúfa si na neho a svedčí o tom aj jeho rekord, ktorý momentálne drží. Má sedem-zápasovú šnúru bez prehry a v ľahkej váhe je druhým najlepším bojovníkom v tejto metrike. Pred ním je už iba šampión Islam Makhachev. „Vyzvali sme ho, pretože si myslíme, že by to bol pre mňa naozaj dobrý zápas, ale takisto aj pre divákov.
Ako som uverejnil tú výzvu, tak malo to celkom dobré odozvy a ľuďom sa to páčilo, že si vedia predstaviť ten zápas. Ja si ho vo svojej hlave takisto viem predstaviť, takže by bolo dobre, keby že to prijme (smiech).
Ale samozrejme nezáleží to len na mne a na ňom. On má svoj manažment a musí to prejsť aj cez vedenie UFC. Určite by to bol jeden z tých zápasov, ktoré by ma dokázali vyšvihnúť dopredu. Gamrot a jeho tím sa zatiaľ neozvali, aspoň som to nezaregistroval. Písali mi rôzne poľské MMA média, že by so mnou chceli urobiť rozhovor,“ povedal Lajoš pre Mixx Sports Media.
Nakoniec však prezdieľal Lajoš Klein odpoveď, ktorú dostal od MMA organizácie UFC ale aj od manažmentu Gamrota. UFC dalo tomuto zápasu zelenú, no nesúhlasil s ním poľský bojovník Gamrot. „UFC povedalo áno, no Gamrot povedal nie,“ napísal na instagrame prvý UFC bojovník zo Slovenska.
Samozrejme je omnoho viac bojovníkov, s ktorými by si to vedel Ľudovít Klein v najbližšom zápase predstaviť. Ak by to nebolo z TOP 10 ľahkých váh, tak by to mohol byť niekto z TOP 15. Lajoš sa momentálne nachádza na 19. mieste v rámci rebríčka UFC v ľahkej váhe. Čo sa týka svetového rebríčka fight matrix, tak tam sa nachádza na 38. mieste.
Kľudne by si mohol zmerať sily s Renatom Moicanom, Beneilom Dariushom, Benoit Saint-Denisom či Grantom Dawsonom. V každom prípade zatiaľ nepoznáme jeho najbližšieho súpera, no pripravený je bojovať niekedy v mesiaci apríl alebo máj.