Reklama

Novinky Reportáže SK/CZ scéna Výsledky XFN

LIVE Výsledky XFN 15 Praha: Marpo vs Rytmus, Buchinger vs Grecicho

Kompletné výsledky XFN 15 Praha: Marpo vs Rytmus, Buchinger vs Grecicho

Prinášame vám LIVE výsledky XFN 15 z tohto dlho očakávaného turnaja vo vypredanej O2 aréne v Prahe. Okrem bohatých MMA kariet, v predzápasoch a hlavnej karte, sme v závere sledovali dva boxerské zápasy, kde sa v hlavnom zápase večera predstavili raperi Patrik “Rytmus” Vrbovský a Otakar “Marpo” Petřina. Ivan Buchinger bojoval o titul pérovej váhy s bojovníkom z Litvy Sergejom Grecichom.

Okrem nich sme videli takisto skvelé zápasy Karlosa “Terminátora” Vémolu, Miroslava Štrbáka, Makhmuda Muradova či zápas rivalov Petra Ondruša s Patrikom Kinclom.

Stavte si na zápas Marpo vs Rytmus >>

Duel Marpo vs Rytmus je možné sledovať na Tipsport TV >>

Kompletné výsledky XFN 15 Praha: Marpo vs Rytmus, Buchinger vs Grecicho

Hlavná karta BOX (Štvrtok 21:00 XFN Livestream, O2 TV Sport)

Otakar “Marpo” Petřina porazil Patrik “Rytmus” Vrbovský – 3:0 na body (box) 6. kolo, 3:00

Prvé kolo bolo viac menej oťukávacie, no v druhom kole Marpo šiel za knokautom, Rytmus mal ťažké chvíle a bol trikrát odpočítavaný. Ostatné 4 kolá boli už viac vyrovnané a Rytmus tiež natriafal niekoľko dobrých úderov. Marpo však úlohu favorita splnil a zaslúžene vyhral. Rytmusovi však patrí rešpekt a tiež aj za to, že to bol jeho prvý profi zápas a doboxoval ho úplne do konca.

Lukáš Konečný porazil Matúš Babiak – 3:0 na body (box) 8. kolo, 3:00

Lukáš Konečný sa nechal prehovoriť na návrat do boxerského ringu, kde spolu s Matúšom Babiakom predviedli pekný zápas. Víťazom sa stal favorit zápasu Lukáš Konečný, ktorý napriek dobrému výkonu súpera ukázal bohatšie skúsenosti.

Hlavná karta MMA (Štvrtok 20:30 XFN Livestream, O2 TV Sport)

IVAN BUCHINGER porazil SERGEJ GRECICHO – submisia (darce choke) 4. kolo

Začiatok zápasu bol síce opatrný, no postupne sa obaja bojovníci rozbehli. Grecicho útočil v začiatku údermi v rýchlych výpadoch, no Buchinger okrem dobrej obrany predvádzal neskutočné útoky údermi a tiež nízkymi a vysokými kopmi. Doslova si užíval zápas a burcoval popri tom publikum. V šampiónskom štvrtom kole už viacmenej bojovník z Litvy iba inkasoval údery a Buchinger dodržal sľub, keď ho porazil na submisiu darce choke. Titul šampióna pérovej váhy si jednoznačne vybojoval a zaslúžil za vynikajúci výkon v zápase.

Karlos Vémola porazil Flavio Rodrigo Magon – TKO (údery na zemi) 1. kolo

Flavio Rodrigo Magon prvú minútu odolával a s Karlosom si vymenili niekoľko úderov v postoji. Hneď prvý pokus o takedown mal však Karlos úspešný a na zemi mu už trvalo len veľmi krátky čas, aby tvrdými údermi potvrdil, že v zápase bol jasný favorit. Rozhodca po pasívnej obrane brazílskeho bojovníka musel zápas ukončiť.

Patrik Kincl porazil Petr Ondruš – submisia (rear naked choke) 1. kolo. 3:35

Patrik Kincl ako komplexný bojovník bol favorit zápasu a tlačil na Ondruša od začiatku. Po vzájomných výmenách úderov a tiež nízkych kopov od Pína sa podarilo Kinclovi dvakrát v krátkom čase adresovať takedown a ten druhý bol pre Ondruša osudný, keď neubránil škrtenie. Kincl si tak vybojoval odvetu s Karlosom “Terminátorom” Vémolom, v ktorej ho chce jednoznačne poraziť.

Makhmud Muradov porazil Grzegorz Siwy – KO (koleno a údery) 3. kolo, 4:50

Muradov vstupoval do zápasu ako jasný favorit, no od začiatku bol zápas veľmi vyrovnaný a obaja bojovníci si neustále vymieňali pekné kombinácie úderov a kopov. V treťom kole Siwy cítil, že prehráva a preto dosť Muradova tlačil. Už keď to vyzeralo na bodový zápas, Muradov do protipohybu trafil tvrdé koleno do hlavy, následne pridal údery, ktorými Siweho ukončil.

Ylies Djiroun porazil Miroslav Štrbák – jednohlasné rozhodnutie – 3. kolo, 5:00

Štrbák bol na začiatku aktívny, no po pár sekúndach inkasoval knockdown a takmer bolo po zápase. Francúzsky bojovník sa pokúšal o gilotínu a škrtenie, no Štrbák ubránil a dostal sa naspäť do zápasu. Francúzovi adresoval niekoľko tvrdých kombinácií údermi a neustále sa snažil ísť dopredu. Djiroun naopak zasadil niekoľko nebezpečných nízkych kopov. Tretie kolo bolo veľmi vyrovnané, no výkon Mika Štrbáka tentokrát na výhru nestačil.

David Dvořák porazil Zaka Fatullazade – TKO (údery a lakte na zemi) 1.kolo

David Dvořák predviedol dominantný výkon tak ako sa očakávalo. Hneď na začiatku trafil niekoľko úderov v postoji. Fatullazade chcel Davida dostať na zem, no David ho prečítal a takedown adresoval on. Za malú chvíľu bol v plnom mounte a vtedy už len rozdával údery a lakte, kedy rozhodca musel ukončiť zápas.

Predzápasy (Štvrtok 19:00 XFN Livestream, O2 TV Sport)

Chamia Chabbi porazila Sandra Mašková – jednohlasné rozhodnutie – 3. kolo, 5:00
Vasil Ducár porazil Daniel Brunclík – TKO (údery) 3. kolo
Lukáš Dvořák porazil Fatih Aktas – submisia (gilotína) 1. kolo, 4:37

zdroj: facebook a instagram XFN