Reklama

Novinky Oktagon SK/CZ scéna Výsledky

LIVE Výsledky OKTAGON 12: Attila Végh vs Virgil Zwicker

Výsledky OKTAGON 12
foto: OKTAGON MMA

Výsledky OKTAGON 12:  Végh vs Zwicker (8. jún 2019, Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu)

Hlavná karta (sobota, 20:00 – O2 TV Sport, JOJ Plus, PPV)

VIRGIL ZWICKER  porazil ATTILA VÉGH – KO (úder) 1.kolo

Obaja sa v úvode prezentovali dobrým pohybom na nohách a vymenili si zopár úderov a kopov. Végh sa rozhodol pre takedown, ktorý mu aj vyšiel, ale Zwicker sa rýchlo postavil na nohy. Bolo vidieť, že Virgil je v postoji nebezpečný. Načal Attilu dobre miereným úderom. Ten sa snažil v zápase udržať a kládol odpor, ale Zwicker to za malú chvíľu ukončil záverečným pravým hákom. Potvrdili sa správy, že Attila narazí na ďaleko kvalitnejšieho súpera, než si mnohí mysleli.

Samuel Krištofič porazil Anderson de Queiroz Diniz – KO (úder) 1.kolo

„Pirátovi“ spadol veľký kameň zo srdca, pretože toto víťazstvo už veľmi potreboval. Tentokrát to vybavil za necelú polminútku. V úvode zasadil svojmu súperovi zopár low kickov a následne Diniza doslova vypol z prednej ľavej ruky.

View this post on Instagram

?? PIRÁT JE SPÄŤ!!! 28 sekund KO! ?

A post shared by OKTAGON MMA (@oktagonmma) on

Gábor Boráros porazil Jan Janka – TKO (údery) 1.kolo

Gáborovi vyšiel v úvode takedown, z ktorého sa Janka na chvíľu dostal. Boráros ďalším silovým strhom dostal svojho protivníka pod seba. Janka ho na zemi dobre zväzoval, no občas tam nejaký úder prešiel. Potom bol zaujímavý pokus o gilotínu od Gábora, z ktorej sa Janka napokon vymanil. Boráros však bol na ňom stále nalepený, zakrátko sa ocitol v plnom mounte a z toho pridával tvrdé údery, kým to rozhodca neukončil. Gábor Jana Janku prakticky k ničomu nepustil a po ťažkom zranení kolena si pripísal veľmi cenné víťazstvo.

Luis Henrique da Silva porazil Jan Gottvald – KO (úder) 1.kolo

Brazílčan súboj odštartoval dobrým low kickom. V následných boxerských výmenách začal byť čoraz presnejší Jay Jay, následkom čoho Da Silva inicioval takedown. Na zemi sme však neboli dlho a akčné prvé kolo pokračovalo zase v postoji. Gottvaldov boxing bol zas účinnejší, lenže paradoxne to pre neho napokon nebolo dobré, keďže sa v útoku nechal možno až príliš strhnúť. Henrique ho potrestal tvrdým pravým úderom a následne ďalšou ranou zjavne otraseného Gottvalda poslal tvrdým knokautom dole. Da Silva potom vyzval Karlosa Vémola a ten to akceptoval! Mali by sa stretnúť na turnaji OKTAGON 13 na Štvanici.

Karol Ryšavý porazil Samuel Daňko – TKO (údery) 3.kolo

Daňkovi hneď v úvode vyšiel strh cez jednu nohu. Karol sa hneď pokúšal vstávať, ale Samuel to udržal na zemi. Za krátko došlo k nebezpečnému pokusu o amrbar od Ryšavého, lenže nebol úspešne dotiahnutý. Karol sa potom na zemi dostal za chrbát Daňka, kde mal niekoľko pokusov o škrtenie, no tie boli vždy dobre bránené a bolo to stále chytené viac cez bradu. To isté pokračovalo aj počas celého druhého kola. V poslednom kole sa obaja pustili do otvorenej prestrelky v postoji, ktorú rozhodol Ryšavý tvrdým lakťom do oka Ďanka. Ten išiel k zemi a tam to potom Karol za krátko dokončil. Samuel však podal veľmi bojovný výkon.

Cornelia Holm porazila Veronika Rodová – jednohlasná bodová výhra 3.kolo

Ostrý štart s výmenou úderov v postoji iniciovala hneď Rodová, no bola to Holm, ktorá trafila prvý výraznejší úder a z ľavej prednej poslala Veroniku na zem. Tam následne kontrolovala skoro celý zbytok kola z pozície half-guard. Švédka potom v podstate až do konca zápasu pokračovala v presadzovaní svojich účinných takedownov a zápasenia. Veronika sa niekoľkokrát dokázala dostať naspäť na nohy a bolo vidieť, že v postoji mala určitú prevahu, no nikdy to netrvalo dlhší časový úsek a Holm svoj štýl využívala veľmi efektívne.

Predzápasy (sobota, 18:00 – PPV)

Makhmud Muradov porazil Alberto Uda – KO (úder) 1.kolo

Ľudovít Klein porazil Willian Lima – KO (úder) 1.kolo

Robert Bryczek porazil Máté Kertesz – jednohlasné bodové rozhodnutie 3.kolo

Mateusz Legierski porazil Ronald Paradeiser – TKO (údery) 2.kolo

Clara Ricignuolo porazila Nikoleta Domoráková – TKO (údery) 1.kolo

Branislav Zuzák vs. Pim Kusters  – zápas sa nekonal, Zuzák odstúpil zo zdravotných dôvodov

zdroj: instagram OKTAGON MMA