Reklama

Novinky Oktagon Reportáže SK/CZ scéna Výsledky

LIVE Výsledky OKTAGON 11: David Kozma vs Samuel Krištofič

Výsledky Oktagon 11
foto: OKTAGON MMA

Výsledky OKTAGON 11: Kozma vs Krištofič (16. marec 2019, Ostrava, Ostravar Aréna)

Hlavná karta (sobota, 20:00 – O2 TV Sport, JOJ PLUS, PPV)

DAVID KOZMA porazil  SAMUEL KRIŠTOFIČ – výhra na body, 5. kolo

Titul welterovej váhy obhájil po piatich kolách David Kozma. „Pirát“ podal bojovný výkon, no na aktuálneho šampióna to nestačilo. Kozma bol dominantný svojimi takedownami a kontrolou na zemi počas väčšej časti zápasu. Výnimkou bolo len vyrovnané tretie kolo, ktoré sa prakticky celé odohralo v postoji a obaja v ňom mali svoje lepšie fázy. Krištofič po súboji uznal kvality súpera. Budeme teraz zvedaví, aké budú ďalšie kroky Davida Kozmu, keďže už pred časom hovoril o svojom budúcom účinkovaní v určitej zahraničnej organizácia. Každopádne v OKTAGONE by sa mal predstaviť aspoň vo forme striedavým štartov.

Jeremy Kimball porazil Miloš Petrášek – výhra na body, 3.kolo

Dlho očakávaná odveta, v ktorej podal Petrášek celkovo lepší výkon a dotiahol to do bodového rozhodnutia, po ktorom sa ale z jednohlasného víťazstva opäť tešil Kimball. Prvé kolo si kvôli dlhšej kontrole na zemi pripísal Jeremy, aj keď „Meloun“ mu dobrým zväzovaním nedovolil väčší tlak. Druhé kolo sa odohralo skoro celé v postoji, obaja mali svoje momenty a v jeho závere Američan trafil Miloša tvrdou pravou, no Petrášek tento kritický moment ustál. Miloš hlavne v záverečnom kole trafil Kimballa niekoľkými čistými údermi, ani tie s ním však nijak výrazne neotriasli a mohol sa radovať z výhry. Následne bol potvrdený zápas Attila Végh vs Jeremy Kimball, ktorý bol oznámený na jún!

Máté Kertesz porazil Radovan Úškrt – TKO (údery), 2. kolo

Radova tvrdosť v úvodnom kole slávila úspech. Kerteszovi uštedril niekoľko tvrdých spodných kopov a boxerských úderov, ktorými mu spôsobil opuch a tržné rany na tvári. Máté pochopil, že v postoji to asi nepôjde a prakticky celé druhé kolo sa odohralo na zemi, kde zobral Úškrta skorým takedownom. Kertesz sa snažil vždy pracovať a postupnými údermi z vrchnej pozície sa mu tento zápas aj podarilo vyhrať, keď to rozhodca ukončil v závere stredného dejstva.

Jan Gottvald porazil Mantas Zukauskas – výhra na body, 3. kolo

Favorizovaný “Jay Jay” šiel od začiatku dopredu, no jeho súper prekvapil, vo viacerých aspektoch prevažoval a prvé kolo patrilo skôr jemu. Po ňom Gottvald pravdepodobne so zlomeným nosom dostal súpera niekoľkokrát na zem, ale neskôr predviedli obaja veľmi pekné výmeny úderov v postoji. V treťom kole bol Gottvald dlhšiu dobu v plnom mounte a krátkymi lakťami a údermi bol veľmi aktívny. Tým si potvrdil víťazstvo v tomto zápase.

Václav Mikulášek porazil Ondřej Raška – submisia (rear-naked choke) 1. kolo

V úvode sme sledovali niekoľko klinčov pri pletive. Raška sa snažil využiť svoj wrestling, no Mikulášek to dobre odmietal. Václav následne trafil Andrésa tvrdou ľavou, ktorou ho viditeľne otriasol. Potom po ňom začal poľovať a vyústilo to pomerne prekvapivým spôsobom, keď sa dostal Raškovi v stoji za chrbát a o malú chvíľu zápas ukončil škrtením zozadu.

Milan Ďatelinka porazil Miroslav Brož – KO (úder) 1. kolo

Brož v úvode opakovane skracoval vzdialenosť a inicioval pasovačky pri pletive. Ďatelinka si v nich počínal dobre a keď sa dostal z tej druhej, začal divoký, no efektívny útok, v rámci ktorého svojho súpera triafal päsťami, kolenami aj lakťom. Rozhodol to presným pravým direktom, po ktorom Broža vypol a pripravil mu tvrdú knokautovú prehru. Zároveň ukončil jeho neporaziteľnosť.

Predzápasy (sobota, 18:00 – O2 TV Sport, PPV)

Karlos Vémola porazil Pawel Brandys – submisia (rear-naked choke) 1. kolo

Robert Pukač porazil Tomáš Kužela – KO (úder), 3. kolo

Karol Ryšavý porazil  Jaroslav Jartim – submisia (rear-naked choke) 1. kolo

Mateusz Legierski porazil Michal Konrád – TKO (údery) 1. kolo

Marek Bartl porazil Aziz Dauliatov – submisia (armbar) 2.kolo

Tomáš Linh Le Sy porazil Omar Ahmad – TKO (údery) 1. kolo

zdroj: instagram oktagon mma