Reklama

Novinky

KSW 47 hlavný zápas: Bývalý najsilnejší muž sveta proti bývalému elitnému vzpieračovi!

Pudzianowski
Hlavný zápas na KSW 47

Mariusz Pudzianowki (12-6 MMA) a Szymon Kolecki (6-1 MMA) budú predstaviteľmi hlavného zápasu na podujatí KSW 47 (23. marec, Lodz, Poľsko). Súboj, ktorý sa bude určite veľmi dobre promovať. Pudzianowski je totiž bývalým najsilnejším mužom sveta (5-násobný víťaz prestížnej série World’s Strongest Man) a Kolecki patril medzi najlepších vzpieračov sveta (zlatý medailista z olympiády v Pekingu, viacnásobný európsky šampión).

„Pudzian“ je obľúbencom fanúšikov už od jeho premiéry v MMA v roku 2009. Napriek tomu, že mnoho odborníkov bolo skeptických pri jeho vstupe do tohto športu, Mariusz aj vo veku 41 rokov stále pokračuje po tejto ceste. Porazil už napríklad bojovníkov ako Rolles Gracie, Oli Thompson alebo Sean McCorkle. Naposledy prehral s Karolom Bedorfom na KSW 44 (jún 2018).

Na druhej strane, Kolecki sa venuje MMA od roku 2017 a štart mal doslova raketový. Prvých šesť zápasov vyhral vždy v prvom kole na TKO. Svojho premožiteľa našiel až v poslednom súboji, keď podľahol na body Michalovi Bobrowskimu (apríl 2018).

Pudzianowski vs Kolecki na KSW 47

zdroj: instagram KSW