Oktagon SK/CZ scéna

“Kladivo” rozdáva rany v Undergrounde! Šesťnásobný majster SR v boxe naznačil prechod do MMA, kuje taktiku na Piráta: Určite si na neho trúfam!

Erik "Kladivo" Tlkanec
zdroj: fb OKTAGON MMA
Erik “Kladivo” Tlkanec zanechal v prvom kole slovenskej pyramídy do 90 kg Oktagon Underground výborný dojem. Prezradil, že si trúfa na Piráta a koketuje s myšlienkou na prechod do MMA.

Erik “Kladivo” Tlkanec je šesťnásobný majster SR v boxe. Prihlásil sa do slovenskej pyramídy do 90 kg Oktagon Underground. Presadiť sa chce svojou najsilnejšou zbraňou – rukami. V prvom kole mal byť jeho súperom bojovník MMA Jozef Wittner, z nejasných dôvodov sa však akcie nezúčastnil. Náhradníkom bol bojovník K1 Patrik Križan, s ktorým si Tlkanec bez problémov poradil.

Tlkanec si na Piráta určite trúfa

Vo štvrťfinále ho čaká atraktívny súboj s Vlastom Čepom, ktorý predviedol parádny súboj s Patrikom Jevickým. Čepo má tiež úspešnú boxerskú minulosť, no aj skúsenosti z MMA. Môžeme sa pravdepodobne tešiť na dobrú bitku v postoji. Tlkanec má v pyramíde aj Čepovho tímového kolegu z Chaos Gymu Samuela “Piráta” Krištofiča, na ktorého kuje taktiku a ako priznal, trúfa si na neho.

„Keď nastúpim proti niekomu ako Pirát, budem aplikovať samozrejme to, čo sa robí proti takýmto zápasníkom. Obranu voči takedownom, práci na nohách a protiúderom. Už nejaké obdobie to trénujem a stále sa v tom zlepšujem,” priznal Tlkanec pre šport.sk.

A čo povedal na adresu známej postavy česko-slovenskej MMA scény Piráta Krištofiča, ktorý v prvom kole “nahádzal” Jakuba Benka?

„Viem o ňom a registrujem ho, ale osobne sme sa ešte nestretli. Ani som s ním nikdy nespároval. Určite si však naňho trúfam. A nielen naňho, na kohokoľvek z aktuálnej pyramídy do 90 kg.“

“Kladivo” sa chce vydať na dráhu MMA zápasníka

“Kladivo”, ako znie Tlkancova prezývka, naznačil, že plánuje prejsť z boxu do MMA.

„Na Slovensku je box, bohužiaľ, veľmi neatraktívny. Nie je podporovaný či už divákmi alebo zo strany štátu. Samozrejme, je to olympijský šport a byť olympijský víťaz je pre športovca to najviac, čo môže vo svojej kariére dosiahnuť. Hoci by mi box vyhovoval, pretože sa v ňom cítim ako ryba vo vode, páči sa mi MMA. Nevylučujem, že pri ňom ostanem.”

zdroj: šport.sk