Nezaradené UFC

Khamzat Chimaev? Druhá výhra v UFC za 10 dní, súpera na údery zničil 57-0!

Khamzat Chimaev
zdroj: espn.com
Stanovil nový UFC rekord. Vyhral druhý zápas v priebehu 10 dní. Navyše neinkasoval ani úder. Khamzat Chimaev je ďalším zázrakom z Dagestanu.

Khamzat Chimaev. Toto meno si dobre zapamätajte. Je to ďalší zázrak z Dagestanu, ktorý ale bojuje pod švédskou vlajkou. Hovorí sa, že je to nasledovník Khabiba Nurmagomedova.

Khamzat Chimaev a jeho dominantný vstup do UFC

Chimaev vytvoril nový rekord UFC, keď v priebehu 10 dní dokázal vyhrať dva zápasy. Vo svojej UFC premiére v druhom kole na submisiu porazil Johna Phillipsa. Vyhral absolútne dominantne, keď svojmu súperovi povolil len dva údery a sám ich uštedril až 124! Za šesť minút… Niet divu, že získal bonus za výkon večera.
V druhom zápas prevalcoval Rhysa McKeeho, v prvom kole ho zdolal na TKO. Len 10 dní po premiérovej výhre. Opäť absolútne dominoval. Na údery vyhral zdrvujúco 57-0!

„Wow, kto sakra je Khamzat Chimaev? Ten frajer ničí jedného súpera za druhým. Dva v jednom týždni. Wow,” zostal ohromený Daniel Cormier.

26- ročný Chimaev má profi bilanciu v MMA 8-0. Je neporazený, do tretieho kola ho nedostal zatiaľ žiadny súper.

Svoju skúsenosť s ním má aj Jiří “Denisa” Procházka. V najnovšom vydaní podcastu MMA Letem Světem hovoril o tom, že s ním bojoval v sparingu a Chimaev mu nalomil rebrá. Český bojovník hovoril tiež o tom, že na to, že ide o bojovníka z welteru má ohromnú silu.

Našla welterová divízia UFC svojho nového kráľa?