UFC

Khamzat Chimaev: Cerrone? Rozbijem ho v jednom či dvoch kolách, to sú pre mňa ľahké peniaze

Khamzat Chimaev
zdroj: fightbookmma.com
Khamzat Chimaev po vytvorení rekordu v UFC nešetril sebavedomými vyhláseniami. Budem bojovať aj za hodinu, chcem rozbiť všetkých, vyhlásil napríklad.

Zviera. Ako inak možno nazvať bojovníka menom Khamzat Chimaev, ktorý vletel do UFC ako uragán? 26-ročný Dagestanec so švédskym pasom porazil dvoch súperov v priebehu 10 dní. Navyše v dvoch rozličných váhových divíziách – strednej a welterovej.

Khamzat Chimaev: Opasok si vezmem za rok, dva, všetkých ukončím!

John Phillips mu vzdoroval len šesť minút a dvanásť sekúnd, keď ho Khamzat porazil na submisiu. Rhys McKee dopadol ešte horšie. Po 189 sekundách prehral na TKO. Chimaev bol absolútne dominantný, na údery vyhral 57-0!

Vytvoril nový rekord UFC a nešetril sebavedomými vyhláseniami.
„Chcem si zobrať opasok za rok, dva. Čo najskôr. Toto si vezmem rýchlo. Chystám sa všetkých ukončiť. Vždy idem za ukončením. Niekoho rozbiť, niekoho ukončiť. Pre toto som sa narodil. Môj život je byť šampiónom. Nemyslím si, že mi niekto spôsobí nejaké problémy. Porazím všetkých, ako som to spravil teraz. Chlapci, to vám sľubujem,” cituje jeho odvážne slová insider.com.

Cerrone? Nie je na mojej úrovni, to sú ľahké peniaze

Khamzat Chimaev má profi bilanciu 8-0 a do tretieho kola ho zatiaľ nedostal ani jeden borec. Svoju skúsenosť s ním má aj Jiří Procházka, ktorý s ním pomeral sily na sparingu vo Švédsku a bojovník s nižšej váhovej divízie mu dokázal nalomiť rebrá! Ako “Denisa” priznal v najnovšej edícii podcastu MMA Letem Světem.

„Možno budem bojovať za hodinu. Pokiaľ je niekto zranený, som tu. Chcem všetkých rozbiť. Nezáleží kto, chcem rozbiť všetkých,” pokračoval v sebavedomých vyhláseniach Chimaev.

Oprel sa aj do veterána Donalda Cerroneho, ktorý v januári prehral s Conorom McGregorom za 40 sekúnd a z posledých štyroch zápasov má štyri prehry.

„Viem, že ten chlap nie je na mojej úrovni. Rozbijem ho v jednom alebo dvoch kolách. Toto sú pre mňa ľahké peniaze.”