Reklama

Novinky UFC

Khabib hovoril o pláne svojej prípravy na Poiriera a spomenul aj rivalitu s McGregorom

Khabib Nurmagomedov
foto: mma.uno

Khabib Nurmagomedov sa po výhre nad Conorom McGregorom na UFC 229 stal celosvetovo známym športovcom a spoznali ho aj ľudia, ktorí MMA sledujú len okrajovo. „The Eagle“ aktuálne patrí medzi hlavné tváre organizácie a netreba pripomínať, že aktuálny šampión ľahkej váhy stále nenašiel svojho premožiteľa.

Khabib nedávno s UFC podpísal nový kontrakt na viac zápasov a podľa určitých ohlasov by malo ísť o finančne najlukratívnešiu zmluvu medzi súčasnými zápasníkmi. Najbližšie ho uvidíme pri ďalšej obhajobe na UFC 242 v Abu Dhabi (7. september). Jeho súperom bude Dustin Poirier, ktorý si naposledy poradil na body s Maxom Hollowayom.

Nurmagomedov potvrdil, že nedávno už začal prípravu na spomínaný súboj. Vrátil sa aj k ich konfrontácii s Conorom v októbri 2018, ku ktorej povedal, že to ešte neskončilo.

Khabib Nurmagomedov pre MMA Fighting

„Približne mesiac prípravy v horách (v Dagestane), potom dva mesiace v AKA (American Kickboxing Academy) a následne asi 15 dní v Abu Dhabi na aktimatizáciu. Spolu 94 dní. Myslím si, že to je dostatok na to, aby som sa dostal do optimálnej formy.“

„Ešte sme neskončili s tým, čo sa stalo 6.októbra (UFC 229). Stále máme pred sebou veľa zápasov, takže plánujeme písať históriu ďalej a ukázať, že sme tu. Tým, že sme vysoko v horách, môžeme dosiahnuť určité vrcholy a úspechy.“

zdroj: lowkickmma , mma.uno