UFC

Karlos Vémola verí vo výhru Conora McGregora: Potom prídu nevídané fighty, ktoré tu ešte neboli a ani nebudú, tvrdí!

Karlos Vémola
zdroj: OKTAGON MMA
Karlos “Terminátor” Vémola sa vyjadril k návratu Conora McGregora, ktorý sa 18. januára stretne v Las Vegas s Donaldom “Cowboyom” Cerronem.

Verím, že kráľ sa vráti, tvrdí Vémola

Karlos “Terminátor” Vémola je veľkým priaznivcom Conora McGregora. Uvedomuje si, čo spravil pre svetovú popularitu MMA. Často zdôrazňuje, že vďaka nemu aj českí bojovníci zarábajú viac. Navyše Vémola sa prezentuje podobným štýlom ako McGregor, rozdeľuje scénu na dva tábory – tých, čo ho zbožňujú a tých, čo ho nenávidia.

„Dúfam, že vyhrá, ale je ťažké súdiť, v akej je forme. Správy sú také, že má formu, takže dúfam, že zápas zvládne. Cowboy je pre neho dobrý súper, čo sa týka štýlu, verím, že sa kráľ vráti,” vyhlásil Vémola v rozhovore pre sport.cz.

Conor McGregor nebojoval 15 mesiacov v profi zápase. Dlhú pauzu si doprial po prehre s Khabibom Nurmagomedovom. Podľa Vémolu mu dlhá pauza od zápasenia skôr prospela ako uškodila.

„Toto je veľmi individuálne. Niekomu môže pauza prospieť, odpočinie si od tréningov, stresu. Niekomu zase uškodí, ale on je ešte mladý, podľa mňa jemu voľno prospelo. Má úplne inú chuť do tréningu a vráti sa v ešte lepšej forme,” myslí si český “Terminátor”, ktorého čaká podobný návrat po ťažkej prehre ako McGregora.

Ak vyhrá Conor, čakajú nás nevídané fighty, ktoré tu ešte neboli

Karlos Vémola fandí McGregorovi aj z toho pohľadu, že to prospeje celému MMA vo svete.

„MMA nikdy nebolo na vzostupe ako s ním. On urobil najviac. Pokiaľ vyhrá, dôjde si pre zápas s Masvidalom, pre odvetu s Nurmagomedovom. Toto potom budú nevídané fighty, ktoré tu ešte neboli a ani nebudú. Návrat ho môže strašne nakopnúť.”

Conor McGregor mohol pokojne ukončiť kariéru. Na konte má milióny, bol šampiónom v dvoch rôznych divíziách najlepšej ligy sveta UFC, má skvele rozbehnutú značku whisky. Napriek tomu v sebe našiel dostatok vôle a motivácie vrátiť sa. Karlos Vémola to z pohľadu bojovníka dobre pozná – nejde tu o peniaze, ale o prestíž.

„Nemusel by, ale niekedy ani toto nestačí. Je viac fighterov, ktorí by sa nemuseli vracať, ale chýba im víťazstvo, byť kráľ, jednotka. Conorovi ide po porážke hlavne o prestíž. Pre niekoho je túžba vrátiť sa viac ako peniaze,” hovorí Vémola.

zdroj: sport.cz