Novinky SK/CZ scéna XFN

Karlos Vémola to s návratom do UFC myslí vážne. Prezradil svoj plán a turnaj, o ktorý má záujem!

Karlos Vémola
Karlos sa nedávno stretol s Mike Tysonom

Na očakávanom turnaji XFN 14 v Bratislave (18.november 2018) sa Karlos Vémola (22-5 MMA) predstaví po prvýkrát pred slovenským publikom. Zápas to bude náročný, keďže sa proti nemu postaví skúsený Moise „Swamp“ Rimbon (25-11 MMA).

Karlos je rád, že dostane možnosť zápasiť práve s Moise Rimbonom. Je to totiž meno, ktoré vo svete MMA niečo znamená a prípadná výhra nad takým zápasníkom môže „Terminátora“ vyšvihnúť vyššie. Zároveň má ambíciu svojho súpera ukončiť, čo sa nikomu za posledných 16 rokov nepodarilo (naposledy to urobil Alistair Overeem ešte v roku 2002).

Karlos Vémola: Cieľom je UFC Londýn (marec 2019)

Vémola má do blízkej budúcnosti smelé plány. V závere roka chce na XFN turnaji v O2 aréne poraziť ďalšieho kvalitného zápasníka. Tieto dve víťazstva by ho podľa jeho slov mohli výrazne priblížiť k tomu, aby sa mohol objaviť na UFC turnaji v Londýne (marec 2019)! To by už bola práca pre jeho manažéra, ktorý by ho tam v prípade úspechov mohol dostať.

V prospech Karlosa by hovorilo aj to, že Anglicko je jeho druhým domovom. Ako je známe, organizácia UFC zvykne dávať pravidelne priestor domácim fighterom na turnajoch, kde sa aktuálne podujatie organizuje. Vémola to však neberie len ako jednorázovú príležitosť a jeho cieľom by bolo vybojovať si zmluvu na viac zápasov. Záujem by mal o bojovanie v kategórii do 84kg (stredná váha) a verí, že pred sebou má ešte 5 dobrých rokov kariéry.

zdroj: youtube , isport.blesk