Oktagon SK/CZ scéna

Karlos Vémola mal v OKTAGON MMA bojovať proti súperovi, s ktorým v UFC zažil najhoršiu prehru v kariére

Karlos Vémola
Karlos na ilustračnom obrázku
Karlos Vémola zaspomínal na svoje začiatky v UFC i najhoršiu prehru kariéry, ktorú v zámorskej organizácii utrpel. Práve s týmto súperom mal bojovať v OKTAGON MMA.

V piatok 3. júla to bolo presne 10 rokov odkedy Karlos Vémola vstúpil do UFC. Pri tejto príležitosti si v rozhovore pre isport.cz zaspomínal na svoje začiatky a pôsobenie v tejto organizácii.

Karlos Vémola o vstupe do UFC

„Bol som vtedy mladý, naivný a blbý. A po tom, čo som mal deväť víťazstiev v rade v prvom kole, nebral som to ani tak, ako to berú chlapci dnes. Bral som to ako samozrejmosť. Už je kurva na čase! Takto som to skutočne vnímal, bol som naozaj naivný.”

Karlos Vémola v UFC zápasil celkovo v šiestich zápasoch. Dva z nich dokázal vyhrať, štyrikrát odchádzal z oktagonu ako porazený. Premiéru absolvoval proti Jonovi Madsenovi, ktorému podľahol na body.

„Prišiel som tam ako wrestler, ale on bol vtedy lepší a ja som nemal nič, čím by som ho porazil. Postoj som vtedy nemal vôbec, nebol som schopný ho hodiť, pretože to bol naozaj dobrý wrestler a ťažší ako ja. Prišiel som tam fakt ťažko nepripravený. To, že som predtým všetkých ľahko hádzal a umlátil ich, to som tam nebol schopný spraviť,” spomínal český Terminátor.

Najhoršia prehra v živote, súpera mal mať na Oktagone

Na druhý súboj v UFC proti Sethovi Petruzellimu má omnoho lepšie spomienky. Ako je u Karlosa zvykom – doručil 1. kolo TKO.

„V druhom zápase som dostal skúseného strikera Setha Petruzzeliho, tak to bolo naopak, toho som nahádzal a umlátil. Dostal som za to bonus večera.”

Najhoršie spomienky má Karlos Vémola na svoj tretí zápas. Brazílčan Ronny Markes ho porazil po troch kolách na body.

„Vyzeralo to dokonca chvíľu, že s ním budem mať odvetu na Oktagone. To je skutočne fight, ktorý ma v živote mrzí najviac. Tam som vôbec nebol hlavou. A nielen, že som ho nenahádzal, ale som sa ešte nechal nahádzať. Úplne nezmyselne. To bol môj asi najhorší zápas v živote. Súboj, ktorý som najviac skazil,” sype si popol na hlavu Vémola.