UFC

Karlos Vémola: Jiří Procházka je najväčší český frajer! A takto vidí jeho premiéru v UFC Karlosov tréner z Londýna

Karlos Vémola a Jiří Procházka
zdroj: facebook Jiří Procházka
Karlos Vémola a Jiří Procházka spolu niekoľkokrát spárovali. Jeden je veteránom UFC, druhý má pred sebou veľkú premiéru.

Karlos Vémola je veteránom UFC. Jiří Procházka sa pripravuje na svoju veľkú premiéru. Už o pár dní na “bojovom ostrove” nastúpi proti Volkanovi Oezdemirovi na svoj prvý zápas v najprestížnejšej organizácii.

Ondřej Novotný, promotér a spolumajiteľ organizácie OKTAGON MMA sa v podcaste MMA Letem Světem vyjadril, že zápas vidí 60-40 v prospech skúsenejšieho Oezdemira.

Procházka síce obhájil titul v poloťažkej divízii japonskej organizácie Rizin, no Novotný argumentuje tým, že kvalita tejto organizácie a UFC je nezrovnateľná.

Karlos Vémola: Volkan je oproti Procházkovi hrozne pomalý

Karlos Vémola v rozhovore pre isport.cz prezradil, že jeho tréner z Londýna favorizuje viac Procházku.

„Čo som sa bavil so svojím trénerom z Londýna, ktorý má veľký prehľad, tak by Jirka mal vyhrať, pokiaľ bude držať pohyb. Pretože Volkan je oproti nemu hrozne pomalý. Je síce tvrdý, lenže z toho ťaží najviac až ku koncu zápasu. A myslím, že do tej doby ho môže Jirka proste rozmlátiť, trafiť kolenom… Bol by to pre neho skvelý skalp a myslím, že je to naozaj súboj, ktorý môže vyhrať.”

“Terminátor” a “samuraj” Procházka sú na tréningu občas sparingpartnermi, no ako osobnosti sú to diametrálne odlišní ľudia. Napriek tomu Vémola priznáva, že majú spolu korektný vzťah a žiadna nevraživosť medzi nimi nie je.
„Žiadna nevraživosť medzi nami nie je. O mne sa začalo hovoriť, že som najznámejší alebo najslávnejší český zápasník. Asi som pre popularizáciu MMA urobil naozaj najviac. A Jiří je momentálne výkonnostne a podľa štatistík najlepší. Má viac výhier v rade, má najväčšie skalpy a teraz zápasí v najlepšej lige, takže on je skutočne v súčasnosti najväčší český frajer,” dal Karlos Vémola kredit svojmu krajanovi.
zdroj: isport.cz