Novinky Rizin SK/CZ scéna

Jiři Procházka sa vyjadril k možným zápasom v Bellatore a UFC

Jiří Procházka
foto: FB Jiří Procházka
Jiří Procházka dosiahol počas uplynulého víkendu veľký úspech, keď sa stal historicky prvým šampiónom organizácie RIZIN v poloťažkej váhe. S „King Mo“ Lawalom si poradil na TKO v treťom kole. Jirka si tento triumf pochopiteľne veľmi cení, ale zároveň priznáva, že to z jeho strany nie je ani zďaleka všetko a ďalšie veľké veci ešte len prídu.

Procházka nemá v hlave presný plán jeho MMA budúcnosti. Chce reagovať na črtajúce sa možnosti postupne a hlavne sa stretávať s tými najlepšími. Keďže RIZIN má veľmi dobré vzťahy s organizáciou Bellator, mnohí spomínajú možnosť potenciálneho stretu s Ryanom Baderom – šampión poloťažkej a zároveň ťažkej váhy v Bellatore. To by bola pre Jirku doposiaľ určite najväčšia skúška, s prihliadnutím na aktuálnu formu a zápasnícky štýl Badera.

V dohľadnej dobe môže byť v hre aj organizácia UFC, ktorá už mala o Procházku záujem pred turnajom v Prahe. A kto je šampiónom poloťažkej váhy v UFC, to vám je asi veľmi dobré známe – Jon „Bones“ Jones.

Jiří Procházka o Bellatore a UFC

„Na šampiona Bellatoru bych si věřil určitě, na toho v UFC bych ale potřeboval ještě pár zápasů. Vím, že bych obstál a dal do toho maximum, ale potřebuji ještě zkušenosti, trochu se vyzápasit. Na top 5 v UFC bych si ale věřil určitě.”

Dosť možná bude tiež prvá obhajoba čerstvo získaného opasku v RIZINe, no záležať bude hlavne na voľbe vyzývateľa. Procházka si teraz tiež musí doliečiť zranenie palca, ku ktorému došlo v súboji s Lawalom, aj keď by nemalo ísť o nič vážnejšie.

„Některé zadní háky jsem trefil hodně smolně, protože jsem se soustředil spíš na nápřah a ne na dotažení úderu, takže jsem ho občas tím palcem trefil a dost jsem to pocítil. Zlomené to není, jen naražené.”

zdroj: FB Jiří Procházka , isport.blesk